Zalety wirtualnego biura rachunkowego

osoby pracują w wirtualnym biurze rachunkowym

Artykuł partnera.

W dobie pandemii praca zdalna stała się o wiele bardziej popularna. Okazało się, że usługi świadczone na odległość mogą być równie wysokiej jakości, co te na miejscu. Tyczy się to również księgowości, a więc wirtualnych biur rachunkowych. Pozwalają one na prowadzenie księgowości w innym miejscu, niż znajduje się firma, a także na przyjmowanie interesantów i przesyłek.

Dlaczego warto skorzystać z usług wirtualnego biura rachunkowego? 

Przedsiębiorca, zakładając firmę, musi się liczyć z koniecznością prowadzenia ksiąg rachunkowych. Nie każdy jednak posiada wiedzę i umiejętności, by robić to samodzielnie — dlatego też popularnym zabiegiem jest zatrudnianie księgowych lub biur rachunkowych. Osoby tam pracujące mają na co dzień styczność z przepisami podatkowymi, a więc z łatwością będą w stanie rozliczyć fakturę czy przygotować dokumenty do kontroli. Prócz biur rachunkowych działających stacjonarnie, na rynku można również spotkać wirtualne biura rachunkowe, które również oferują szeroki wachlarz usług. Jedną z firm, z której oferty warto skorzystać, jest Ok Service. Istnieje tam możliwość rozliczenia ryczałtu, ZUSu, a także prowadzenia KPiR.

Zalety wirtualnego biura rachunkowego

Korzystanie z usług wirtualnego biura rachunkowego ma wiele zalet. Firmy dopiero budujące swoją pozycję na rynku z pewnością docenią fakt, że nie muszą wynajmować lub przeznaczać powierzchni na księgowość. Pieniądze te mogą być wydane na kursy podnoszące kwalifikacje pracowników lub kampanie reklamowe. Wiele biur oferuje także możliwość dbania o kalendarz firmy oraz prowadzenie finansów, co może być dużym ułatwieniem dla osób, które lepiej czują się w działaniach praktycznych, na przykład prezentowaniu swoich produktów. Poza tym umieszczony na wizytówce adres może zdecydowanie ponieść prestiż firmy — ulica w centrum Warszawy może się wydać niektórym bardziej godna zapamiętania, niż nieznana nikomu ulica w małym miasteczku.

Które biuro rachunkowe wybrać? 

Naturalnie, zarówno wirtualne, jak i stacjonarne biuro rachunkowe ma swoje wady i zalety. W przypadku wirtualnego biura rachunkowego można się spodziewać utrudnionej wymiany informacji — w końcu wszystko jest przekazywane mailowo lub pocztą. Z drugiej strony wirtualne biura rachunkowe są gwarancją oszczędności miejsca — nie trzeba bowiem przeznaczać osobnego pomieszczenia na składowanie dokumentów oraz wspomnianych wcześniej pieniędzy.