Złomowanie czy sprzedaż – co zrobić z wyeksplatowanym samochodem?

Mężczyzna jedzie swoim samochodem

Samochody, jak każda rzecz, z biegiem czasu ulegają zużyciu. Regularna konserwacja znacznie wydłuża żywotność części, ale nie może zastąpić wymiany lub kompleksowych napraw. Lata użytkowania sprawiają, że auto traci na wartości, a najbardziej wyeksploatowane modele trudno sprzedać na rynku używanych samochodów. Co zrobić w sytuacji, gdy w naszym posiadaniu znajduje się pojazd, który nie przyciąga żadnego klienta?

Skup samochodów – zero problemów, pełna satysfakcja

Jeżeli zależy nam na szybkim rozwiązaniu problemu oraz kompleksowej obsłudze, najlepszym wyborem jest kontakt z firmą skupującą pojazdy. Wbrew pozorom tego typu przedsiębiorstwa nie są zainteresowane jedynie dobrze utrzymanymi autami, ale prowadzą również skup niesprawnych lub mocno uszkodzonych pojazdów. Skup aut w Łodzi oferuje swoim klientom szeroki zakres usług, który obejmuje wizytę, wykonane przez fachowca oględziny oraz rzetelną wycenę. Wybór współpracy z taką firmą to nie tylko wygoda, związana z transportem auta, ale również legalnym załatwieniem wszystkich formalności. Jednocześnie ceny oferowane za taki samochód są wyższe niż w przypadku złomowania i mogą podlegać negocjacjom.

Kolejną zaletą współpracy z firmą skupującą jest szybkość, z jaką przeprowadzane są wszystkie etapy transakcji. Termin wizyty jest dobierany z myślą o wygodzie klienta, natomiast zapłata trafia do sprzedającego bez opóźnień. Stan techniczny pojazdu również nie jest tutaj przeszkodą, ponieważ firmy skupują nawet wraki, które zwykle trafiają do kasacji. Z tego powodu, zanim podejmiemy decyzję o wysłaniu samochodu na złomowisko, warto skontaktować się z firmą skupującą auta i sprawdzić, czy nie możemy znaleźć lepszego rozwiązania z sytuacji.

Złomowanie – wyjście ostateczne

Zdjęcie tablic rejestracyjnych wbrew pozorom nie kończy „życia” samochodu. Taki pojazd wciąż może sprawiać nam kłopoty, zwłaszcza w sytuacji, gdy zostanie pozostawiony w przestrzeni publicznej. Właściciel może zostać obciążony pełnymi kosztami holowania, składowania przez straż miejską lub policję, a także musi uregulować niezapłacone składki OC. Dopiero wyrejestrowanie auta i potwierdzenie autokasacji pozwala na dobre zakończyć przygodę ze starym samochodem.

Jeżeli decydujemy się na złomowanie, nie musimy osobiście załatwiać wszystkich formalności. Podobnie jak w przypadku firm skupujących auta, najlepiej postawić na współpracę z profesjonalistami. Pozwoli to sprawnie wypełnić potrzebne dokumenty oraz zapewnić transport samochodu na złomowisko. Jest to szczególnie ważne w przypadku wraków i bardzo wyeksploatowanych pojazdów. Przed oddaniem auta na złomowiska warto zapoznać się z listą sprzętów, które możemy wymontować z samochodu. Zwykle jest to radio, elementy dekoracyjne, części chromowane oraz pokrowce.