Nowoczesne biuro w Warszawie – gdzie wynająć?

Kobieta w biurze pisząca coś na kartce. Obok jest telefon i laptop

Warszawa jest liderem biurowego rynku w Polsce. Łączne zasoby powierzchni biurowych w stolicy wynoszą ok. 5,5 mln m kw. Potrzeby w tym obszarze stale rosną, ponieważ coraz więcej firm decyduje się na uruchomienie biura w Warszawie.

Biuro w Śródmieściu – za i przeciw

Najatrakcyjniejszą lokalizacją biznesową w Warszawie od lat jest Śródmieście dysponujące ok. 1,5 mln kw. zasobów powierzchni biurowych. Jest to prestiżowa część miasta, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat wybudowano wiele nowoczesnych kompleksów biurowych. Lokal biurowy w Śródmieściu ma mnóstwo zalet m.in. w postaci licznych udogodnień dla pracowników i klientów. Szybki dostęp do środków transportu, bliskość banków i innych instytucji oraz obiektów handlowych – to liczy się na plus. Z drugiej zaś strony o znalezienie biura odpowiadającego indywidualnym wymogom nie jest tu łatwo, a dla niektórych firm zaporowa okazuje się wysokość czynszu.

 

Jeśli nie Śródmieście, to co?

Jak się okazuje, poza Śródmieściem również można znaleźć komfortowe biuro do wynajęcia. Warszawa Wola to doskonały przykład popularnej lokalizacji, gdzie realizowanych jest coraz więcej inwestycji z zakresu nieruchomości komercyjnych. Z typowego zagłębia przemysłowego Wola przeobraziła się w modną dzielnicę ze znakomicie rozbudowaną infrastrukturą handlowo-usługową. Co jeszcze przemawia za wynajęciem tu biura? Warszawa Wola nierzadko jest tańsza niż Śródmieście, co w przypadku firm o skromniejszych zasobach finansowych ma niemałe znaczenie.

Biura na wynajem poszukiwane są również na Mokotowie i Ochocie. Są to dzielnice świetnie skomunikowane z pozostałymi częściami miasta i odznaczające się ogromnym potencjałem inwestycyjnym, co deweloperzy skwapliwie wykorzystują.

 

Czy opłaca się wynajmować biuro w Warszawie?

Biuro w Warszawie jest wizytówką firmy i ważną częścią jej wizerunku. Zakup własnego lokalu biurowego nie zawsze się kalkuluje, a poza tym nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić. Wynajem ma ten plus, że daje sporo swobody i elastyczności w konstruowaniu umów.