Czym i dla kogo są szkolenia Agile?

Mężczyzna prowadzi szkolenie

Nowoczesne formy zarządzania w ostatnich latach zyskują na popularności. W związku z tym różnego aktywności, jak np. szkolenia Agile, które pozwalają na wprowadzenie jej w krwioobieg firmy. Ważne jest, aby szkolenie było dopasowane do przedsiębiorstwa, w którym metoda Agile ma być zastosowana.

Czym jest Agile?

Agile to metoda, a dokładniej sposób myślenia (tzw. agile mindset), który wspiera organizacje nastawione na realizację celów określonych w czasie. Pozwala na wykorzystanie w sposób efektywny potencjału ludzkiego oraz zasobów firmowych. Ten synergiczny potencjał można można przenieść na wyższy poziom, poprzez szkolenia Agile, które prowadzone są przez wykwalifikowanych szkoleniowców. Najlepiej gdy są to praktycy z ogromną wiedzą teoretyczną.

Agile pozwala wielu firmom rozwinąć skrzydła i usystematyzować pracę. Czasami organizacjom wydaje się, że osiągnęły już szczyt swojej produktywności, ale poprzez wdrożenie metody Agile, niejednokrotnie okazuje się, że znajdowały się w niej jeszcze ukryte pokłady sił do pracy. Metoda Agile ma wielu zwolenników, a jej efekty są niejednokrotnie bardzo widoczne, dlatego warto zastanowić się poważnie, nad jej wdrożeniem w życie przedsiębiorstwa.

Gdzie można zastosować metodę Agile?

Szkolenia Agile były przeważnie skierowane do firm z branż IT, które nastawione są na bardzo efektywną pracę, w stosunkowo krótkich terminach realizacji zleceń. Jednak metoda Agile przeniknęła również do innych rodzajów przedsiębiorstw, a dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu, znalazła zastosowanie w przedsiębiorstwach, które jak zostało wspomniane wcześniej – realizują działania ograniczone czasem i zasobami.

Ile kosztują szkolenia Agile?

Cena uzależniona jest od wielu czynników.  Jednym z istotniejszych jest spersonalizowanie prowadzonego szkolenia Agile do potrzeb firmy. Może ono dotyczyć konkretnego działu, jak również kompleksowego podejścia. Trzeba wziąć pod uwagę również ilość szkolonych osób.

Nie można zapomnieć o tym – kto szkoli. Wybór profesjonalnego szkoleniowca lub firmy tym się zajmującej, ma wpływ na finalny koszt takiego przedsięwzięcia. Jednak należy to traktować jako inwestycje w rozwój firmy i jej pracowników.

Zastosowanie tej metody może okazać się milowym krokiem w działaniu firmy, dlatego warto przemyśleć jej zastosowanie w swoim przedsiębiorstwie – zwłaszcza jeżeli realizuje się projekty, w których liczy się czas i efektywność zespołu!