Kredyt bez BIK i KRD

Jak uzyskać kredyt bez BIK i KRD

Artykuł sponsorowany.

Osoby zadłużone często szukają możliwości pomocy finansowej w bankach, lecz niestety, uzyskanie w nich kredytu gotówkowego widniejąc w BIK, jest bliskie niemożliwego. Wszystko co nazywamy kredytem jest zarezerwowane dla banków i podlega ich prawom – sprawia to, że sprawdzenie rejestru BIK będzie za każdym razem koniecznością. Jednak to nie jest jedyny sposób na udzielenie pomocy zadłużonym. Istnieją pożyczki pozabankowe, które często nie wiążą się ani z KRD, ani z BIK.

Kredyt przy zadłużeniu

Kredyty bankowe przy zadłużeniu się wciąż możliwe, ale jak wspomnieliśmy, nie bez kontroli BIK. Można mieć zadłużenie, ale jednocześnie dostać kredyt. Jest to rzadkie, ale możemy wyróżnić czynnik, który pomoże w osiągnięciu tego celu – długość zadłużenia zarejestrowanego w BIK.

Według tego czynnika możemy wyróżnić szanse na uzyskanie kredytu:

  • zadłużenie w BIK do 30 dni – w tym wypadku możemy liczyć na kredyt, ale tylko jeśli nasze zdolności kredytowe są dobre,
  • zadłużenie od 30 do 90 dni – jest to wciąż możliwe, ale mało prawdopodobne,
  • zadłużenie powyżej 90 dni – bardzo mała możliwość udzielenia kredytu.

Jak więc widzimy, kredyty nie są rozwiązaniem dla większości zadłużonych. Co jednak z pożyczkami?

Pożyczki bez BIK i KRD

Jeśli chodzi o firmy pozabankowe, oczywiście dużo z nich sprawdza zaległości w BIK i KRD – nie znaczy to jednak, że nie pożyczą klientowi pieniędzy. Jak wiadomo, podchodzą oni dużo bardziej liberalnie do zdolności kredytowych potencjalnego klienta. Łączy się to jednak z kilkoma różnicami – między innymi wyższym RRSO, niż w bankach. Wszystko to jednak sprawia, że pożyczka dla zadłużonych jest w ogóle możliwa.

Co potrzeba, aby uzyskać pożyczkę dla zadłużonych?

Najczęściej wszystko odbędzie się przez internet. Przykładem jest serwis https://concash.pl/, który posiada bazę wielu pożyczkodawców – zwiększając szansę na dobranie oferty, nawet w trudnej sytuacji.

Koniecznością będzie spełnienie kilka warunków – są to:

  • ukończone 18 lat,
  • konto w banku,
  • ważny dowód osobisty,
  • obywatelstwo polskie,
  • udokumentowane dochody (nie zawsze).

Oczywiście wszystko to może się zmieniać w zależności od pożyczkodawcy.

Czym charakteryzuje się pożyczka bez BIK?

Najczęstszą różnicą, z którą możemy się spotkać, to mniejsza kwota, która będzie udzielana klientowi przez instytucje pozabankowe. Wciąż pozostanie możliwość wzięcia pożyczki, ale najczęściej będzie miała ona jeszcze krótszy okres spłaty, jak i będzie niższej wartości – wszystko to w zależności od zadłużeń klienta i jego historii kredytowej. Oczywiście, jeśli dana firma nie sprawdza żadnych baz danych, jest możliwość uzyskania najwyższych możliwych kwot w ofercie tej placówki – jest to jednak coraz rzadsza sytuacja.

Dla osób, które są w rejestrze KRD, jest jeszcze duża szansa na otrzymanie kredytów bankowych, jeśli tylko spłacą swoje zadłużenia – usuwane one są stamtąd bardzo szybko. BIK niestety nie jest tak pobłażliwy. Bardzo trudno usunąć swoje imię z niego, nawet jeśli zadłużenia zostaną spłacone. Na szczęście dzięki firmom pozabankowym, istnieje możliwość pożyczek nawet dla najbardziej zadłużonych.