Samsung Galaxy S21 – który wybrać? Porównanie modeli

Mężczyzna rozmawia przez telefon

Premiera nowego Galaxy za każdym razem wzbudza emocje. Od lat producent z Korei rywalizuje z Apple o miano tego, o którym będzie się mówiło, że wyprodukował najlepszy smartfon roku. Jak tym razem wypada nowy Galaxy S21? Która wersja flagowej serii najbardziej wpisała się w gusta użytkowników? Czym kierować się przy wyborze, czym zaskoczyli nas producenci i czy takie rozbieżności pomiędzy cenami są uzasadnione? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Samsung Galaxy S21 jakie ceny?

Samsung w najnowszej odsłonie swojego flagowego smartfona proponuje trzy, a wkrótce cztery warianty do wyboru. Podstawowa wersja Galaxy S21, S21+ oraz dla najbardziej wymagających użytkowników – S21 Ultra. Decyzja o wyborze nowego smartfona często podyktowana jest finansami. Przyjrzyjmy się wspólnie ile musimy zapłacić za nowe „Galaktyki”.

  • Galaxy S21 8/128 — 3899 zł;
  • Galaxy S21 8/256 — 4099 zł;
  • Galaxy S21 Plus 8/128 — 4799 zł;
  • Galaxy S21 Plus 8/256 — 4999 zł;
  • Galaxy S21 Ultra 12/128 GB — 5749 zł;
  • Galaxy S21 Ultra 12/256 GB — 5999 zł;
  • Galaxy S21 Ultra 16/512 GB — 6549 zł

W tym roku ceny pomiędzy wariantami znaczącą od siebie odbiegają. Naszym zdanie na pewno warto dopłacić te 200 złotych za podwojenie miejsc na dane.

* obecnie można trafić Galaxy S21 w promocyjnych cenach nawet o 30% niższych niż cena bazowa

Samsung Galaxy S21 kontra S21 plus czy warto dopłacić?

Porównanie zacznijmy od zestawiania ze sobą podstawowych wersji mianowicie Galaxy S21 oraz S21 plus. Na pierwszy rzut oko rzuca się w oczy różnica w wielkości wyświetlaczy pomiędzy smartfonami 6.2 do 6.7 w ulepszonej wersji. Czy jest to różnica, która przeważa na konto S21 Plus? Nie do końca. Smartfon w standardowej wersji jest niezwykle poręczny i bardzo dobrze leży w dłoni. Ze wszystkich trzech wariantów S21 jest na pewno najwygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Modele mają również inną obudowę. W wersji podstawowej mamy do czynienia z obudową zbudowaną z plastiku (co dla niektórych okaże się zaletą). S21+ ma natomiast szklane plecki. Ostatnia znacząca różnica dzieląca obie wersje to bateria 4000 mAh do 4800 mAh w wersji z plusem, co daje jej zdecydowanie lepszą pozycję w starciu z podstawowym Galaxy S21.

Który model wybrać?

Skoro oba modele dzieli jedynie wytrzymałość baterii, wielkość ekranu i rodzaj obudowy to czy warto dopłacać niemal 1000 zł? Według nas nie do końca. Wymiary S21 są idealne, ekran jest na tyle poręczny, że można go bez problemu obsłużyć jedną ręką, a na tyle duży by bez problemu oglądać na nim ulubione filmy, czy seriale. Dodatkowo jak pokazują liczne testy wytrzymałościowe, plastik dużo lepiej chroni smartfon niż szkło na obudowie. Jeżeli zależy nam na dużym ekranie, większej baterii i topowym wykonaniu zachęcamy do zakupu S21 Ultra, gdyż tam otrzymamy dodatkowo dużo lepszą specyfikację.

Samsung Galaxy S21 Ultra, czy warto aż tyle zapłacić?

Tegoroczny gigant kosztuje tyle co topowy iPhone 12 Pro Max. Dlaczego aż tyle? Na papierze S21 Ultra wygląda na smartfon topowy, bezkompromisowy z najlepszymi parametrami. Ma ogromy ekran 6,8” który z pewnością nie jest dla każdego. 512 GB wbudowanej pamięci (w najwyższej wersji) oraz fenomenalną rozdzielczość 3200×1440. Procesor został znaczącą ulepszony względem ubiegłego roku. Aparat, jeden z najlepszych na rynku, wart jest swojej ceny. Podsumowując S21 Ultra z pewnością może kandydować do miana smartfona roku. Czy wart jest jednak swojej ceny? Tak jeśli oczekujemy bezkompromisowego produktu najwyższej jakości.

Którą wersję Samsung Galaxy S21 wybrać?

Naszym zdaniem dla większość użytkowników najlepiej sprawdzi się Samsung Galaxy S21 w podstawowej wersji. Kompaktowe rozmiary zapewnią komfortowe korzystanie ze smartfona nawet jedną ręką. Dodatkowo plastikowa obudowa jest bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia, niż ta szklana w wersji Plus. Cena tego modelu jest również przystępna w porównaniu do modeli S21 Plus nie mówiąc o wersji Ultra. Natomiast przechodząc już do wywołanego Samsunga S21 Ultra nie jest to z pewnością telefon na każdą kieszeń. 6500 zł w najbardziej zaawansowanej wersji może przyprawiać o zawroty głowy. Zdecydowanie powinni po niego sięgać tylko świadomi nabywcy, którzy będą wiedzieć, jak wykorzystać w nim drzemiący potencjał. 

Po zakupie dowolnej wersji flagowego Samsunga, warto wyposażyć go w etui na Galaxy S21 oraz szkło hartowane, ponieważ fabryczna folia szybko ulega uszkodzeniom.