System ERP w chmurze – poznaj trend 2023 roku

Mężczyzna korzysta w firmie z system ERP w chmurze

System ERP w chmurze to obecnie jeden z najpopularniejszych i najdynamiczniej rozwijających się trendów w branży. Ze względu na liczne korzyści, w tym między innymi szybki dostęp do infrastruktury i proporcjonalne rozłożenie kosztów w czasie, przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na wdrożenie rozwiązania ERP na zewnętrznych środowiskach informatycznych. Technologia chmury pozwala bowiem ograniczyć problemy związane z eksploatacją, serwisowaniem oraz utrzymaniem niezbędnego dla systemu środowiska i wyeliminować potrzebę pozyskania specjalistycznych kompetencji technicznych. Trudno zaprzeczyć, że przyjęcie rozwiązania chmurowego niesie za sobą wiele korzyści, które pomagają przy prowadzeniu nowoczesnego biznesu. Poniżej przedstawiamy kilka z głównych zalet tego rozwiązania.

1. Brak granic rozwojowych

Wdrożenia ERP w chmurze pozwalają uniknąć inwestycji w nieplanowany dodatkowy sprzęt, a co za tym idzie także oczekiwania na jego dostawę, wdrożenie i testowanie. Zwiększenie mocy obliczeniowej czy przestrzeni dyskowej jest w tym przypadku tego typu rozwiązań bardzo proste i szybkie.

2. Finansowanie rozwiązań biznesowych

Dzięki działającemu w chmurze oprogramowaniu przedsiębiorstwo może precyzyjnie zaplanować w budżecie kwoty corocznych wydatków. Koszty usługi chmurowej można uwzględnić jako koszt operacyjny bez potrzeby amortyzacji środowiska informatycznego.

eliminacja-problemow-zwiazanych-ze-starzeniem-sie-technologii.jpg

3. Eliminacja problemów związanych ze starzeniem się technologii

Chmurowa infrastruktura jest na bieżąco optymalizowana i aktualizowana, co pozwala wyeliminować problemy związane z działaniem i „starzeniem” technologicznym sprzętu. Klient kupuje po prostu usługę dostępu do środowiska i to nie po jego stronie jest zapewnienie jej odpowiedniego funkcjonowania.

4. Elastyczność i skalowalność infrastruktury

System ERP w chmurze pozwoli na znacznie szybsze reakcje przy przejęciach i sprzedażach jednostek organizacyjnych oraz zachodzących zmianach w strategiach rynkowych. Rozbudowa środowiska o nowe podmioty czy nowe rodzaje działalności odbywa się w tym samym środowisku przy wykorzystaniu tych samych narzędzi.

5. Bezpieczeństwo i ograniczanie ryzyka

Dzięki zaawansowanej infrastrukturze chmura zapewnia wysoki poziom niezawodności i bezpieczeństwa  systemu. Zapewnia użytkownikom stały dostęp do aplikacji, a zabezpieczenia przed utratą danych są na najwyższym poziomie.

6. Koncentracja na realizowaniu priorytetowych zadań

Działający w chmurze organizacja może zmniejszyć czas poświęcony na administrację takimi rozwiązaniami i poświęcić go więcej na ważne dla przedsiębiorstwa projekty i zadania.

7. Korzyści strategiczne i przewaga nad konkurencją

Systemy ERP w chmurze oferują wiele nowych możliwości i funkcji, które można udostępniać w krótkim czasie przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów. Szybkie reagowanie na zmiany i trendy w koniunkturze gospodarczej pozwolą przedsiębiorcą na zdobycie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej.

Materiał zewnętrzny.