Większe magazyny Fresh Logistics

Mężczyzna pracuje w hali magazynowej

Artykuł sponsorowany.

Żywność stanowi jeden z najbardziej wymagających produktów w magazynowaniu, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Spółka Fresh Logistics, należący do Grupy Raben, jest kluczowym ogniwem świeżego łańcucha dostaw. Lider w zakresie logistyki produktów świeżych oferuje nowoczesne rozwiązania usprawniające procesy logistyczne oraz dynamiczny rozwój infrastruktury magazynowej z korzyścią dla klientów.

Świeża żywność zawsze na czas

Magazynowanie żywności stanowi jedno z największych wyzwań dla operatorów logistycznych. Dla bezpieczeństwa konsumentów kluczowa jest terminowa realizacja usług oraz odpowiednie przechowywanie produktów spożywczych. Hale magazynowe utrzymujące optymalne warunki wewnątrz są gwarancją zachowania świeżości produktów przez długi czas. Magazyny muszą spełniać normy jakościowe, zwłaszcza dotyczące temperatury. Równie ważne są wymogi dotyczące wilgotności oraz cyrkulacji powietrza w halach magazynowych. Profesjonalne obiekty logistyczne wyposażone są w systemy wysokiego składowania, ekologiczną instalację chłodniczą, urządzenia przeładunkowe, wydajne wózki li-ion, a także systemy informatyczne ułatwiające obsługę ładunków i budowanie logistyki w duchu paperless. Wszystkie urządzenia mają na celu niedopuszczenie do przerwania łańcucha chłodniczego, zachowanie wysokiej jakości magazynowanej żywności oraz zapewnienie standardów bezpieczeństwa.

Nowoczesna infrastruktura magazynowa Fresh Logistics

Fresh Logistics oferuje pełen wachlarz kompleksowych usług logistycznych, w tym nowoczesne hale magazynowe ulokowane w różnych częściach Polski. Operator specjalizuje się w obsłudze logistycznej świeżej żywności, wymagającej transportowania i przechowywania w kontrolowanej temperaturze od +2°C do +6°C  oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Dysponuje ponad 62 tys. mkw chłodniczej powierzchni magazynowej. Jedną z najnowszych inwestycji jest nowoczesna hala magazynowa z temperaturą kontrolowaną w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim. Obiekt dysponuje 18 564 mkw powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet  w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C. Wydzielona została specjalna strefa UltraFresh przeznaczona do przechowywania żywności, takiej jak mięso i ryby, w temperaturze od 0 do 2 stopni Celsjusza. Gwarancję świeżości produktów zapewniają nowoczesne magazyny chłodnicze wsparte innowacyjnymi rozwiązaniami IT. 

Fresh Logistics nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz infrastrukturalne. Ciągły rozwój oraz inwestycje w infrastrukturę magazynową  przekładają się na najwyższą jakość usług z korzyścią dla klientów oraz konsumentów.