Zestawy prezentowe z winem – pomysł na każdą okazję

Udekorowane zestawy prezentowe z winem

Gotowe zestawy prezentowe przez długi czas miały raczej słabą markę, a wszystko dlatego, że sprzedawały je głównie hipermarkety, więc w środku znajdowały się produkty o jakości – no cóż – hipermarketowej. Dziś jednak można kupić doskonałe zestawy prezentowe z winem, świetnie sprawdzające się praktycznie przy każdej okazji.

Dlaczego właśnie zestawy z winem?

Oczywiście zestawy prezentowe z winem to nie jest jedyna opcja dostępna na rynku, dlaczego więc warto zdecydować się na te, w których to klasyczny trunek zajmuje centralne miejsce? Odpowiedzi należy szukać przede wszystkim w symbolice. Zestawy prezentowe kupuje się głównie z okazji ważnych wydarzeń, rocznic czy uroczystości, więc naturalnym skojarzeniem jest wzniesienie toastu. A niczym toastów nie wznosi się tak dobrze, jak właśnie winem najwyższej jakości. Choć klasycznie z tą rolą wiąże się często szampana, to przecież za najbardziej prestiżowe często uchodzą wina czerwone i to niemusujące.

Tak czy inaczej, zestawy prezentowe z winem swoją elegancją i symboliką naprawdę są w stanie wzbogacić awans w pracy, ślub, jubileusz pracy zawodowej, 50. urodziny czy prawie każdą inną okazję, która domaga się autentycznej celebracji. Zestawy z winem na pewno zostały po części rozpropagowane przez popkulturę – częściej niż w rzeczywistości, widzi się je na zdjęciach czy filmach, ale to akurat pomysł, który może naprawdę wzbogacić codzienność i jeden z tych nielicznych przypadków, kiedy filmową rzeczywistość daje się łatwo przenieść do realnego świata.

Nie chodzi tylko o wino

Gdyby samo wino wystarczało, to nie byłoby zapewne mowy o zestawach prezentowych. Jednak wręczenie tylko butelki choćby najznakomitszego trunku czasem sprawia wrażenie prezentu niedopracowanego, czy wręcz zmontowanego trochę na chybcika. Pełny zestaw prezentowy, w którym wino sąsiaduje z naprawdę dobrą kawą i ciastkami, jakich próżno szukać w popularnych sklepach, zdecydowanie robi pozytywne wrażenie.

I można by w tym momencie zastanawiać się, dlaczego właśnie kawa i ciastka, ale trudno byłoby dojść do jednoznacznych wniosków. Może to po prostu tradycja? Ale z pewnością tradycja świetna i pozwalająca budować zestawy prezentowe na każdą okazję. To jednak bardzo ważne, żeby nie dać się wciągnąć w prezenty z produktami, które można kupić w każdym supermarkecie – wino, kawa i ciastka to trzy produkty, które niby każdy zna, ale kiedy spróbuje tych prawdziwych, odpowiednio wysokiej jakości, odkryje zupełnie nowy świat.

Zestawy prezentowe z winem – u ekspertów nie musi być drogo

Wiele osób uważa, że dobre wino kosztuje naprawdę olbrzymie pieniądze. Po części jest to prawda – za wina o statusie niemal legendarnym płaci się po kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych, przy czym warto pamiętać, że w tej cenie często jest już opłata za prestiż. Mówiąc inaczej – to, że wino będzie znacznie tańsze, nie musi oznaczać, że będzie znacznie gorsze. W zestawach prezentowych co prawda raczej nie umieszcza się najtańszych trunków, ale butelka kosztująca kilkadziesiąt do stu złotych jest czymś absolutnie normalnym.

Warunek tutaj jest jeden – żeby pośród w miarę tanich win znaleźć takie, które będzie odpowiadało jakością wadze wydarzenia, na które ma zostać wręczone, trzeba mieć już rozległą wiedzę i pewne doświadczenie. Zestawy prezentowe z winem zamawiać więc należy w sklepach i hurtowniach prowadzonych przez osoby, które znają się na winie, a nie tylko przepisują opis dostarczony przez producenta. Dzięki temu można kupić naprawdę dobry prezent w zaskakująco niskiej cenie.

Nawet jeśli w wielu miejscach przeczytasz, że są okazje, przy których nie liczy się pieniędzy, to wiesz na pewno, że to nieprawda. Pieniądze mogą nie być najważniejsze, ale budżet na prezenty zawsze jest ograniczony. Długa lista gotowych zestawów prezentowych i opcja personalizacji to coś, co pozwala oszczędzić pieniądze bez oszczędzania na klasie i prestiżu.