Biznesowe rozwiązania IT dedykowane firmom

Mężczyzna wdraża rozwiązania IT dedykowane dla firm

IT w biznesie kompleksowo wspiera procesy, pracowników i kadrę zarządzającą. Zobacz, jakie rozwiązania IT dla firm są najpopularniejsze i co możesz dzięki nim zyskać!

Transformacja cyfrowa w biznesie

To kompleksowa usługa IT, która polega na zmianie analogowych danych w dane cyfrowe. Dedykowana jest dla firm, które nadal korzystają z papierowej dokumentacji i nie wykorzystują nowoczesnych technologii w realizowanych przez siebie procesach.

Transformacja cyfrowa firmy otwiera całkowicie nowe możliwości. Obejmuje ona paletę usług, między innymi budowę sieci, dobór i wdrożenie systemów informatycznych, tworzenie baz danych, stanowiąc wstęp do dalszych zmian jak automatyzacja procesów czy stosowanie sztucznej inteligencji. Dzięki temu, że jest ona skrojona na miarę, umożliwia kompleksowe przygotowanie firmy do wejścia w cyfrową rzeczywistość.

Usługi chmurowe (cloud computing) dla firm

Coraz więcej firm decyduje się na przejście do chmury, czyli skorzystanie z usług chmurowych. Dzięki nim można bezpiecznie przechowywać pliki i korzystać z oprogramowania przez internet, ponieważ znajdują się one na zewnętrznych serwerach.

Rozwiązania chmurowe dostępne są w różnych wariantach, które można dobrać do indywidualnych potrzeb firmy:

  • SaaS – oprogramowanie jako usługa,
  • PaaS – platforma jako usługa,
  • IaaS – infrastruktura jako usługa.

Usługi chmurowe w biznesie to przede wszystkim wygoda dostępu do danych i oprogramowania online. Dzięki temu można korzystać z nich na różnych urządzeniach – komputerach w firmie i poza nią oraz na urządzeniach mobilnych. Chmura oznacza również większe bezpieczeństwo, ponieważ dane nie są narażone na utratę w wyniku awarii firmowego sprzętu.

Outsourcing IT dla klientów biznesowych

Stworzenie działu IT może być dużym wyzwaniem organizacyjnym i wysokim kosztem dla firmy. Alternatywnym rozwiązaniem jest outsourcing IT , czyli obsługa informatyczna świadczona przez zewnętrznego dostawcę.

Outsourcing IT obejmuje gamę czynności, którymi zajmują się działy IT. To między innymi tworzenie i administracja sieci, wdrażanie systemów, helpdesk, serwis urządzeń, szkolenia pracowników.

Dedykowane oprogramowanie komputerowe dla firm

Gdy ogólnodostępne oprogramowanie nie jest wystarczające, warto zdecydować się na dedykowane rozwiązania dla biznesu.

Tworzenie oprogramowania na zamówienie daje dostęp do całkowicie nowych narzędzi odpowiadających indywidualnym potrzebom konkretnego przedsiębiorstwa.

Automatyzacja procesów biznesowych

Gdy w firmie prowadzone są powtarzalne procesy, warto pomyśleć o wdrożeniu rozwiązań IT pozwalających na ich automatyzację.

Automatyzacja procesów biznesowych daje możliwość realizacji wielu procesów bez uczestnictwa pracowników. Wysyłka e-maili, chatboty, analiza dokumentów, tworzenie kopii zapasowych, obsługa rezerwacji czy płatności – to tylko kilka przykładowych zastosowań automatyzacji w biznesie.

Analityka biznesowa (BI)

Wśród biznesowych rozwiązań w IT wybierana jest również analityka biznesowa (BI), która wspomaga podejmowanie trafnych decyzji w przedsiębiorstwach.

Analityka biznesowa daje dostęp do szeregu narzędzi do analizy danych bieżących i historycznych z wielu źródeł, dzięki którym można uzyskać informacje przydatne podczas podejmowania strategicznych decyzji.

Podsumowanie

Przedsiębiorstwa mają więc dostęp do szeregu programów, narzędzi i usług IT wspomagających ich działalność. Warto skonsultować się z dobrą firmą IT oferującą obsługę klientów biznesowych, by skorzystać z porad dotyczących doboru optymalnych rozwiązań.