Dla kogo jest wirtualne biuro i czy warto z niego korzystać?

wirtualne biuro

Artykuł partnera.

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z wieloma obowiązkami i nakładami finansowymi. Nie dziwi więc, że przedsiębiorcy poszukują oszczędności. Jednym z rozwiązań, które je zapewnią, jest skorzystanie z oferty wirtualnego biura. Co zyskujemy dzięki tej współpracy? Dla kogo to rozwiązanie byłoby korzystne?

Wirtualne biuro, czyli własny adres

Własna firma to szereg obowiązków z nią związanych – zarówno tych wymagających większej inicjatywy (np. zdobywanie klientów), jak również  tych typowo formalnych, wymuszonych przez przepisy prawa. Absolutną podstawą jest to, by miała swoją siedzibę – czyli adres, pod którym jest zarejestrowana. Siedzibą firmy może być adres zamieszkania przedsiębiorcy,  ale jak wiadomo – nie zawsze jest to najlepsze, a tym bardziej efektywne rozwiązanie. Czujemy się bezpieczniej nie udostępniając osobom postronnym naszego prywatnego adresu. Czy istnieją inne możliwości?

Warszawska6.pl – co zyskujesz współpracując z tym biurem?

  • Przede wszystkim zyskujemy atrakcyjny adres siedziby w najlepszej lokalizacji w mieście. Biuro znajduje się przy ulicy Warszawskiej 6 (https://warszawska6.pl), w samym centrum Białegostoku!
  • Mamy dostęp do kompleksowego pakietu usług sekretarskich, które maksymalnie usprawniają prowadzenie własnej firmy – odbiór i skanowanie korespondencji oraz powiadomienie o przesyłkach.
  • Jeśli tylko chcemy, możemy skorzystać z oferty pełnej księgowości dla małych i średnich spółek z o.o., spółek cywilnych i jawnych. Z taką samą skutecznością i dokładnością prowadzona jest też księgowość większych jednoosobowych działalności gospodarczych.
  • To zresztą dużo więcej – możliwość fizycznego skorzystania z biura, gdy mamy spotkanie z partnerem biznesowym, kontrahentem, klientem czy przyszłym pracownikiem.
  • Zyskujemy dostęp do nowocześnie wyposażonych salek konferencyjnych. Nie musimy więc płacić za nie wysokiego, comiesięcznego czynszu, a wynajmować je tylko wtedy, gdy rzeczywiście mamy taką potrzebę.

 Wirtualne biuro – dla kogo?

To idealne rozwiązanie dla osób, które wolą przeznaczyć swoje pieniądze na coś innego, pilniejszego niż na wynajem stacjonarnego biura – np. rozwój firmy (szkolenia, zakup sprzętu). To też ciekawa opcja dla przedsiębiorców mobilnych, często zmieniających miejsce pobytu, niepotrzebujących stałego miejsca pracy.

Na co zwrócić uwagę wybierając wirtualne biuro?

W dużych miastach nie brakuje takich miejsc. Możemy wybierać spośród licznych ofert. Jak ocenić, która oferta jest najatrakcyjniejsza? Jakie przyjąć kryteria wyboru?

Najważniejsza jest bez wątpienia lokalizacja, która wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Nie zapominajmy, że biuro wybiera się na lata, bo wiąże się to z przyporządkowanym naszej firmie adresem. Nie można go zbyt często zmieniać, bo tym sposobem tracimy wiarygodność w oczach klientów i partnerów biznesowych. Zasada jest taka, by wybierać biura istniejące długo na rynku, mające już na nim mocną pozycję.

Podsumowując – wirtualne biuro to wiele korzyści. Po pierwsze – atrakcyjny adres, po drugie – pełna obsługa księgowa i sekretarska. Oddając te zadania w zaufane ręce, możemy skupić się na innych powinnościach związanych z zarządzaniem firmą. Po trzecie – wirtualne biuro to przestrzeń, którą możemy wynająć, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.