Dlaczego warto korzystać z Systemu Zastrzegania Kart?

Leżące na klawiaturze komputera karty płatnicze i kłódka

Artykuł partnera.

System Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl prowadzony przez Związek Banków Polskich to szybkie, wygodne i bezpieczne narzędzie. Umożliwia ono zastrzeżenie karty płatniczej w sytuacji, gdy podejrzewamy jej kradzież, zagubienie lub przechwycenie przez oszustów danych karty. Dlaczego warto z niego korzystać?

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest System Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl,
  • dlaczego warto korzystać z tego systemu.

Zgubienie, kradzież czy przechwycenie przez oszustów danych karty płatniczej zawsze jest stresującym wydarzeniem. Nawet w tak trudnej chwili warto jednak zachować zimną krew i szybko podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą zminimalizować możliwe negatywne skutki takiej sytuacji, czyli zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy. Kluczowe jest jak najszybsze zastrzeżenie karty – tak, aby przestępcy nie mogli z niej korzystać.

Zastrzegam.pl – szybkie i wygodne zastrzeganie kart

System Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl został uruchomiony przez Związek Banków Polskich. Pozwala on na bardzo szybkie zastrzeganie kart płatniczych, jeśli podejrzewamy, że uległy one zagubieniu, kradzieży lub wyłudzeniu danych. W ramach Systemu funkcjonuje jeden, uniwersalny numer do zastrzegania kart +48 828 828 828 – po jego wybraniu i zgłoszeniu sprawy następuje automatyczne przekierowanie na infolinię naszego banku.

Zastrzegam.pl – 5 powodów, dla których warto skorzystać z Systemu

Zastrzeganie kart bankowych z jednej strony powinno być jak najszybsze, bo w przypadku zgubienia czy kradzieży karty liczy się każda chwila, z drugiej – musi być zgodne z obowiązującymi przepisami i procedurami bezpieczeństwa. Oto 5 powodów, dla których w takiej sytuacji warto skorzystać z systemu Zastrzegam.pl!

1. Jeden numer do wielu banków

Gdy zorientujemy się, że straciliśmy kartę płatniczą, nietrudno o stres i nerwy, które potrafią sparaliżować każde działanie. W takiej chwili trudne może być wyszukiwanie strony internetowej naszego banku, poszukiwanie numeru na infolinię itp. – system Zastrzegam.pl to jeden, prosty do zapamiętania numer, za którego pośrednictwem można skontaktować się z infoliniami większości działających w Polsce banków.

2. Dostępność 24 godzinę na dobę

Dla przestępców i oszustów nie ma znaczenia godzina czy dzień tygodnia. Do kradzieży albo wyłudzenia danych karty płatniczej może dojść zawsze i wszędzie; popołudniami, wieczorami i w weekendy – w takiej sytuacji każda minuta zwłoki może nas kosztować sporo pieniędzy. System Zastrzegam.pl działa 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta.

3. Zastrzeganie kart bez dostępu do Internetu

Wiele banków umożliwia zastrzeganie kart płatniczych przez swoje systemy bankowości elektronicznej lub aplikacje mobilne. Sęk w tym, że kartę możemy stracić także w miejscu, w którym niekoniecznie mamy dostęp do Internetu, np. na biwaku albo podczas weekendowego wypadu na wieś. W takiej sytuacji telefoniczny system zastrzegania kart jest o wiele bardziej praktyczny i szerzej dostępny.

4. Zastrzeganie kart bankowych za granicą

Niestety, do zgubienia albo kradzieży karty może dojść także podczas pobytu za granicą. Możemy się wówczas czuć jeszcze bardziej zestresowani niż w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia w kraju – za granicą, ze względu np. na barierę językową, problematyczne może być chociażby zgłoszenie sprawy na policję. System Zastrzegam.pl działa jednak także poza granicami Polski – do numeru 828 828 828 wystarczy dodać prefiks +48.

5. Bezpieczeństwo działania

Operatorem Systemu Zastrzegam.pl jest Związek Banków Polskich – izba gospodarcza zrzeszająca działające na polskim rynku banki. Oznacza to, że system jest chroniony najnowocześniejszymi metodami i technologiami, a korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne dla klientów.

Zastrzeżenie karty za pośrednictwem systemu Zastrzegam.pl jest szybkie, wygodne i dostępne 24 godzinę na dobę. Numer +48 828 828 828 najlepiej po prostu zapisać sobie na liście kontaktów w telefonie.