Gdzie wykorzystać sprężarki tłokowe od Pneumatik?

Niebieska sprężarka tłokowa od Pneumatik

Artykuł sponsorowany.

Sprężarki tłokowe od Pneumatik cieszą się dużym uznaniem wśród przedstawicieli wielu branż wykorzystujących ten rodzaj urządzeń do codziennej pracy. Przemysłowa sprężarka znajduje bowiem zastosowanie w różnych sektorach przemysłu i uważana jest za podstawowe wyposażenie wielu zakładów. Na rynku możemy zauważyć bardzo duży wybór sprężarek – jednak jak wybrać najlepszą? Gdzie kupić profesjonalną sprężarkę tłokową?

Gdzie kupić sprężarkę tłokową?

Decydując się na zakup sprężarki tłokowej, pojawia się wiele pytań oraz wątpliwości. Jest to inwestycja, która wymaga odpowiedniego przygotowania i przemyślenia. Jednym z podstawowych zagadnień, które pojawiają się w sprawie nabycia pierwszej sprężarki, jest miejsce, w którym można kupić profesjonalne urządzenia.

Aby mieć pewność co do wysokiej jakości sprzętu warto udać się do autoryzowanych dystrybutorów, którzy współpracują z najlepszymi producentami sprężarek tłokowych. Obecnie kupno sprężarki możliwe jest zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach online.

Zakup tego rodzaju urządzenia przez internet, niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak wygoda oraz oszczędność czasu, a często także i pieniędzy. To właśnie dlatego sklepy online cieszą się tak dużą popularnością.

Jednym z takich sklepów jest Pneumatik. Firma ta jest partnerem niemieckiego producenta BOGE, który od lat utrzymuje stabilną rynkową pozycję wśród przedsiębiorstw zajmujących się produkcją najlepszych sprężarek – również sprężarek tłokowych.

Sprężarki tłokowe od Pneumatik – duży wybór w atrakcyjnej cenie

Pneumatik oferuje szeroki wybór sprężarek i kompresorów o różnych parametrach i zastosowaniach. Na stronie sklepu klienci mogą znaleźć produkty takie jak m.in.:

  • Olejowe i bezolejowe tłokowe sprężarki powietrza,
  • Olejowe i bezolejowe śrubowe sprężarki powietrza,
  • Membranowe sprężarki powietrza,
  • Sprężarki spiralne typu scroll,
  • Sprężarki o zmiennej wydajności,
  • Sprężarki wysokiego ciśnienia.

Warto zaznaczyć, że Pneumatik zajmuje się również kompleksową obsługą klienta. Osoby zainteresowane kupnem sprężarki mogą więc liczyć na fachowe doradztwo, wykonanie indywidualnego projektu, autoryzowany nadzór techniczny, montaż układu oraz rozbudowany system gwarancyjny. Co więcej, sklep oferuje również opcję wynajmu sprężarek oraz kupno oryginalnych części.

Gdzie wykorzystać sprężarki tłokowe od Pneumatik?

Sprężarki tłokowe od Pneumatik znajdują zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. Dzięki niezawodności oraz wysokiej jakości wykonania urządzenia te cieszą się zainteresowaniem wielu firm działających w sektorach produkcyjnych i mechanicznych. Gdzie jeszcze znajdą zastosowanie sprężarki tłokowe od Pneumatik?

Warto podzielić tutaj sprężarki tłokowe na olejowe i bezolejowe, ponieważ każde tych urządzeń wykorzystywane jest do innego rodzaju prac. Choć zasada działania jest taka sama, to jednak istnieje kilka różnic, które warunkują cechy każdej ze sprężarek, określając poniekąd też ich przeznaczenie.

W jakich branżach wykorzystywane są sprężarki tłokowe olejowe?

Sprężarki olejowe są niezwykle cenione w środowisku profesjonalnych zakładów mechanicznych, ślusarskich, lakierniczych oraz wulkanizacyjnych. Zastosowanie znajdują również na halach produkcyjnych oraz wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są narzędzia pneumatyczne, a śladowe ilości oleju w sprężonym powietrzu nie wpływają na jakość usługi.

Warto zaznaczyć, że sprężarki olejowe cechują się większą mocą oraz wydajnością i trwałością, dlatego korzystają z nich sektory produkcji, w których liczy się przede wszystkim wydajność i trwałość. Z racji swoich dużych rozmiarów raczej rzadkością jest widok olejowych sprężarek w małych, przydomowych warsztatach.

Zastosowanie bezolejowych sprężarek tłokowych

Inaczej wygląda sprawa ze sprężarkami bezolejowymi tłokowymi. Ich działanie nie wymaga naoliwienia tłoku, ponieważ jest on wykonany z materiałów o niskim wskaźniku ścieralności. Dzięki temu urządzenia te mogą być wykorzystywane w branżach wymagających dużej sterylności. Jakie to branże?

Przede wszystkim chodzi tu o sektory medyczne, takie jak sale operacyjne, gabinety lekarskie, gabinety protetyczne oraz stomatologiczne. Bezolejowe sprężarki wykluczają bowiem, przedostanie się nawet niewielkiej ilości oleju do sprężonego powietrza, przez co mogłoby zostać narażone zdrowie i życie pacjenta. Z tych samych powodów maszyny te wykorzystywane są również w przemyśle chemicznym.

Bezolejowe sprężarki tłokowe od Pneumatik cechują się także lekkością i mobilnością, dlatego wiele osób wybiera te produkty do użytku domowego. Z reguły mniejsza wydajność tego rodzaju sprzętu w zupełności wystarcza w małych warsztatach bądź gabinetach lekarskich.

Jak wybrać odpowiednią sprężarkę tłokową?

Decydując się na zakup profesjonalnej sprężarki tłokowej, należy wziąć pod uwagę kilka znaczących kwestii. Warto także zastanowić się, do jakiego rodzaju prac będzie przeznaczone to urządzenie. Na co zwrócić uwagę wybierając sprężarkę tłokową od Pneumatik?

  • Parametry – to bardzo ważny aspekt, od którego zależy moc i efektywność sprężarki. Maksymalne ciśnienie sprężarki, moc albo wydajność to podstawowe parametry, które osoby zainteresowane zakupem powinny wziąć pod uwagę.
  • Rodzaj sprężarki – aby wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia, konieczne jest zastanowienie się, do jakich prac ma zostać wykorzystana sprężarka. Profesjonalne, produkcyjne rozwiązania wymagają bowiem innego modelu sprężarki, niż przydomowy warsztat.
  • Jakość wykonania – warto zdecydować się na sprężarki od renomowanych producentów. Nieco wyższa cena w wielu przypadkach jest gwarancją jakości, trwałości i wytrzymałości. Decydując się na profesjonalną sprężarkę, możemy zaoszczędzić na konserwacji lub późniejszym serwisowaniu.
  • Rozmiar – należy pamiętać, że sprężarki mają nie tylko różne przeznaczenie oraz parametry techniczne, ale także inne rozmiary. Jest to znaczący element, który powinien zostać wzięty pod uwagę podczas zakupu. Zbyt duża sprężarka to często mniejsza mobilność, która np. w amatorskim, małym warsztacie może mieć kluczowe znaczenie dla komfortu pracy.