Google Now – i twoje życie staje się prostsze!

Google Now na smartfonie

Poznałeś już wirtualnego asystenta, który wyręczy cię w wielu codziennych sprawach i odpowie na ważne dla ciebie pytania? Google Now mówi po polsku i już dziś poleca się do przetestowania – i to za darmo!

Jak rozpocząć przygodę z Google Now?

Po pierwsze, musisz być zalogowanym użytkownikiem Google i posiadać konto Gmail, by w pełni korzystać ze wszystkich usług, narzędzi, aplikacji i aktualizacji, które oferuje internetowy potentat. Po drugie, twój telefon powinien być zaktualizowany do najnowszej wersji, a szczególnie chodzi o wersję wyszukiwarki Google. Wszystko po to, by twój asystent mógł precyzyjnie i zgodnie z prawdą odpowiadać na wszystkie pytania, które mu zadasz. Po trzecie, musisz znać polecenia, czyli fachowo „komendy”, które możesz wydawać asystentowi i będą dla niego zrozumiałe.

Jak sprawdzić, czy Google Now jest zainstalowany na twoim telefonie?

Właściciele nowych smartfonów / tabletów z systemem Android mogą mieć automatycznie zainstalowanego asystenta Google w swoim sprzęcie. Jak to sprawdzić? Uruchom aplikację sklepową Sklep Google i w polu wyszukiwania wpisz Google Now. Jeśli wyświetli ci się informacja „Zainstalowano” będzie to oznaczać, że jesteś posiadaczem Google Now na swoim telefonie / tablecie. W przeciwnym wypadku – dokonaj instalacji.

Sposoby, by porozumieć się z wirtualnym asystentem

Wiadomo, że rozmowa z aplikacją na telefonie nie jest tak elastyczna jak z drugim człowiekiem w rzeczywistości, dlatego musisz znać pewne warunki wydawania poleceń i zadawania pytań, dzięki którym twój asystent bez problemu cię zrozumie. Aby wasza komunikacja przebiegała sprawnie i byś ty uzyskiwał informacje, na których ci faktycznie zależy, musisz korzystać z konkretnych poleceń, które pozwolą asystentowi odnaleźć się w sytuacji. Pełną listę precyzyjnych komend możesz znaleźć na stronie Google Now Polska, a także branżowych forach i w poradnikach internetowych, takich jak te zamieszczone w serwisie https://android.com.pl/. Przeczytaj też „Komendy Google Now”, aby dowiedzieć się więcej.

Kluczowe ustawienia

Przeglądając ustawienia Google Now zwróć uwagę na to, by sekcja „Przeszukiwanie telefonu” była w całości zaznaczona. Jest to ważne z tego względu, że asystent będzie miał dostęp do wszystkim aplikacji i dużej bazy danych, co przekłada się na jakość i ilość generowanych przez niego odpowiedzi i komunikatów dostosowanych do twoich potrzeb. Jeśli odznaczysz konkretny program z listy, wówczas musisz liczyć się z tym, że asystent nie będzie w stanie wykonać pewnych poleceń czy dostarczyć ci potrzebnych informacji. Przykładowo dezaktywując „Kontakty” sprawisz, że nie będziesz mógł wydawać poleceń typu „zadzwoń do….”, „napisz wiadomość do….”

Ciekawostką jest to, że im dłużej system działa na urządzeniu konkretnego użytkownika, tym bardziej odpowiednich i trafniejszych informacji potrafi on udzielić – jednym słowem twój asystent uczy się współpracy z tobą.