Ile kosztuje stworzenie firmowej strony internetowej?

tworzenie strony internetowej

Decyzja o stworzeniu strony internetowej jest dla wielu firm kluczowym elementem budowania wizerunku marki w sieci i docierania do nowych grup odbiorców poprzez organiczne wyświetlenia strony oraz płatną promocję. Profesjonalne strony internetowe są obecnie podstawą, bez której coraz trudniej konkurować o miejsce na rynku i uwagę potencjalnych klientów – to wizytówka, po której klienci nie tylko znajdą Twoją ofertę, ale też z pomocą której zweryfikują wiarygodność i wartość marki. Ile kosztuje stworzenie firmowej strony internetowej i kiedy warto oddać jej projekt w ręce specjalistów?

Jak stworzyć stronę internetową: samodzielnie, czy na zlecenie?

Cena przygotowania strony internetowej może zależeć od wielu czynników i nie ogranicza się do cen hostingu, domeny oraz usług stworzenia strony internetowej przez zewnętrzną firmę. Zależnie od tego, jak bardzo rozbudowana ma być strona, jaki zakres usług dodatkowych wybierzesz na etapie jej projektowania i jak ważne będzie dla Ciebie wsparcie specjalistów po uruchomieniu strony www, cena strony internetowej może wahać się od 1000 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Kosztów takich nie należy traktować jednak jako pieniędzy zapłaconych za nic – prosta, ale profesjonalnie przygotowana strona internetowa jest w stanie poradzić sobie w sieci znacznie lepiej, niż amatorska strona przygotowana bez niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie dostosowywania szablonu, optymalizacji ustawień strony, pozycjonowania czy projektowania grafiki.

Nie chcemy w żaden sposób negować zasadności samodzielnego budowania stron internetowych. Jeśli ma być to strona hobbystyczna, przygotowana raczej w formie bloga który dopiero z czasem rozwinie się w stronę prowadzonej przez Ciebie działalności, rozpoczęcie od prostego, samodzielnie wykonanego projektu może w zupełności wystarczyć. Z perspektywy firm, które istnieją już na rynku i przewidują w swoim budżecie wydatki na marketing internetowy, skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy projektowaniu stron internetowych niesie za sobą znacznie więcej korzyści i otwiera szerokie możliwości stworzenia unikalnej, atrakcyjnej, oddającej wizerunek marki strony www.

Od czego zależy cena strony internetowej: najważniejsze etapy tworzenia stron www

Aby móc samodzielnie zarządzać stroną internetową oraz swobodnie edytować publikacją treści, zdecydowanie częściej wybieranym wariantem firmowej strony www są projekty oparte o system CMS, taki jak np. WordPress. CMS daje dostęp do panelu administracyjnego, z poziomu którego można posługiwać się edytorem tekstu, wtyczkami i narzędziami do edytowania większości elementów strony internetowej. Jeśli decydujesz się na to, by Twoją stronę internetową tworzyła firma zewnętrzna, ale chcesz mieć możliwość samodzielnego dodawania tekstów i treści (np. w formie blogowych postów lub aktualności), warto zapłacić nieco więcej i zdecydować się na stronę opartą o CMS.

Cena strony internetowej będzie zależała także od tego jak mocno zostanie rozbudowana cała witryna. Wybierając jej wygląd możesz zdecydować się na prostą stronę OnePage, w ramach której wszystkie treści pojawiają się na jednej stronie głównej, a kategorie widoczne w menu przenoszą użytkownika do poszczególnych sekcji w ramach tej strony. OnePage jest dobrym rozwiązaniem dla wielu firm, jej przygotowanie jest tańsze, a jeśli Twoja strona internetowa ma stanowić przede wszystkim wizytówkę marki, nie potrzebujesz wielu zakładek i pozycji w menu by skutecznie pozycjonować ją w wynikach wyszukiwania. MultiPage, czyli rozbudowana strona oparta o stronę główną i podstrony dostępne z poziomu menu wymaga więcej pracy przy tworzeniu strony www i jej optymalizacji. Będzie droższa, ale jeśli planujesz opisać na stronie wszystkie oferowane usługi, prowadzić blog i aktualności czy wprowadzać podstrony produktowe, taki format będzie prezentował się znacznie lepiej.

Komu zlecić projektowanie strony internetowej dla firmy?

Choć przygotowanie projektu i tworzenie strony www może być kosztowne, zdecydowanie najlepszą decyzją jest zlecenie tego zadania doświadczonej firmie lub agencji specjalizującej się w tworzeniu i obsłudze stron www. Korzystając z usług home.pl zyskujesz więcej, niż prostą stronę www – dzięki doświadczeniu, wiedzy, zaangażowaniu w każdy projekt i możliwości optymalizacji oferty do Twoich potrzeb masz szansę stworzyć stronę www idealnie dopasowaną do Twojej marki i gotową do pozyskiwania cennych klientów.

Profesjonalna strona internetowa powinna być wykonana i zoptymalizowana nie tylko pod kątem samej struktury strony – dla jej sprawnego działania i wartości marketingowej należy zadbać o estetykę, treści, pozycjonowanie i zabezpieczenia. Korzystając z pomocy sprawdzonej firmy nie musisz obawiać się konieczności zatrudnienia agencji SEO, która będzie zmuszona całkowicie przeprojektować Twoją stronę internetową by w ogóle rozpocząć na niej działania optymalizacyjne.