Jak przewidywać i eliminować wady fabryczne już na wczesnym etapie projektowania?

Przewidywanie i eliminowanie wad fabrycznych już na wczesnym etapie projektowania

Projektowanie maszyn i produktów nigdy nie jest łatwym zadaniem, jednak warto skupić się na tym, aby przewidywać i eliminować ewentualne wady fabryczne już na najwcześniejszym etapie projektowania. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim z pomocą wysokiej klasy programu do analizy strukturalnej, który pomoże inżynierom wykryć wszelkie usterki i skutecznie je wyeliminować. Po jaki program sięgnąć w pierwszej kolejności i jakie są jego największe zalety?

Eliminowanie wad fabrycznych na wczesnym etapie projektowania – jakie korzyści z tego płyną?

Im szybciej wykryte i usunięte zostaną wady fabryczne, tym prędzej produkt lub maszyna zostaną wprowadzone na rynek. Jednocześnie firmy odpowiadające za ich wprowadzanie mają pewność, że są pozbawione wad fabrycznych. Dodatkowym atutem jest to, że cały proces projektowania zostaje znacznie usprawniony i zaoszczędzi się na czasie. Tym samym z czasem można pomyśleć o zwiększeniu produkcji, co przełoży się finalnie na większe zyski i zadowolenie klientów.

Program do symulacji strukturalnych – na co się zdecydować i czego można oczekiwać?

Absolutnym must have dla firm i inżynierów, którzy myślą poważnie o wczesnym wykrywaniu wad fabrycznych w produktach i maszynach jest profesjonalny i wydajny program do symulacji strukturalnych. Korzystnym i popularnym rozwiązaniem w tej kategorii jest oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation. Omawiany program odpowiada m.in. za:

  • sprawne i precyzyjne przeprowadzanie analiz i symulacji inżynierskich,
  • otrzymywanie rzetelnych wyników i raportów, które pomagają w określaniu parametrów technicznych produktu oraz wybraniu sposobu jego wytwarzania,
  • wyeliminowanie konieczności inwestowania w prototypy,
  • skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek (w wielu branżach),
  • wykrywanie i eliminowanie błędów konstrukcyjnych na jednym z najwcześniejszych etapów projektowania.

Godne podkreślenia jest również to, że wspomniany wyżej program do analizy strukturalnej jest też w pełni zintegrowany z narzędziami i zaawansowaną funkcjonalnością SOLIDWORKS 3D CAD. Program daje firmom nieograniczone możliwości, ponieważ w dowolnym momencie można się zająć m.in. wykonaniem statycznych symulacji liniowych i nieliniowych oraz wibracyjnych. Oprogramowanie ma za zadanie uwzględnić przy tym rozmaite aspekty i parametry, takie jak np. zmęczenie materiału, oddziaływanie gazów lub cieczy, przekazywanie ciepła, czas, uwarunkowania środowiskowe czy też warunki termiczne.

Kto powinien skorzystać z programu do analizy strukturalnej?

Aktualnie coraz większa grupa inżynierów i rozwijających się przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z niezawodnych i funkcjonalnych programów do analizy strukturalnej. Chyba nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ takie oprogramowania pełnią nieocenioną rolę m.in. w firmach pracujących z tworzywami sztucznymi i maszynami rolniczymi, ale też w branży elektrotechnicznej, meblarskiej, metalowej i maszynowej. To sprawdzony sposób na wypuszczenie na rynek pozbawionych wad i usterek produktów oraz maszyn.