Najciekawsze funkcje iPhone 13

Kobieta trzyma w dłoniach nowego Iphone 13

Najnowszy smartfon od Apple, miał swą premierę 14 września 2021 roku, a już 3 dni później można było zakupić ów model. Smartfon ten, jest kontynuacja popularnej 12-tki, lecz wzbogacono go o jeszcze bardziej zaawansowane funkcje – odporniejszy na upływ czasu interfejs, a także niebywałą wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Innowacją, którą umieszczono w tymże telefonie, jest ulepszony wyświetlacz Super Retina XDR, posiadający aż o 800 nitów lepsze parametry odpowiedzialne za regulację jasności ekranu i przystosowywanie go do światła dnia codziennego. Dzięki temu, nawet w największym słońcu, bez większego problemu odczytamy powiadomienia, uruchomimy daną aplikację oraz obejrzymy ulubiony film.

Intuicyjny wyświetlacz Super Retina

Wyświetlacz od marki Retina, to pewniak, który sprawdził się wyśmienicie w 12-tej wersji owego smartfona. Zaakceptowanie przez użytkowników i niezliczona liczba pozytywnych opinii oraz komentarzy zwrotnych sprawiły, że iPhone 13 również wyposażono w ten rodzaj ekranu. Paleta barw, w jakie został uzupełniony sprawia, że kolory, które się na nim znajdują, będą kolorami w stylu kinowym. Dzięki temu zabiegowi, odzwierciedla wizję twórców filmowych z dokładnością 1:1. Jasność bieli i automatycznie regulowana intensywność koloru czarnego, gwarantują niespotykaną dotąd w żadnych innych smartfonach głębię kolorystyczną. Podkręcona i ulepszona ostrość w tym modelu, możliwa jest, dzięki zagęszczeniu pikseli w przeliczeniu na cal na poziomie aż 476.

Zawansowane aparaty gwarancją stabilizacji obrazu

Dwa tylne aparaty 12 Mpx i przedni o tej samej wartości zapewnią perfekcyjne ujęcie w nawet najbardziej ekstremalnej scenerii. Obiektywy ulokowane na tyłach telefonu – jeden szerokokątny, a drugi ultra szerokokątny sprawią, iż nagrywanie filmów bądź robienie zdjęć stanie się wyłącznie przyjemnością. Wbudowany automatyczny system stabilizacji matrycy odpowiada, za ulepszenie i wypoziomowanie obrazu w trakcie korzystania z aparatu. Innowacją, o którą pokusił się twórca w tymże modelu, jest liczba przepuszczanego przez aparaty światła. Te, umieszczone w iPhone 13 to aż 47% więcej światła, docierającego do obiektywu. Takie rozwiązanie gwarantuje o wiele lepszą niż dotychczas jakość zdjęć i nagrywanych filmów. Funkcja ta szczególnie przydaje się w nocy lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach i obszarach, w których pragniemy wykonać pełne profesjonalizmu fotografie.

Wideo nagrywane w trybie filmowym – gratka nie tylko dla profesjonalistów

Tryb nagrywania filmów wideo, w jakie wyposażone zostały wszystkie wersje iPhone 13, gwarantuje, że stworzony film będzie sprawiał wrażenie, jakby wykonany był spod ręki doświadczonego reżysera. Umożliwia on taki trik jak przeostrzenie polegające na przeniesieniu ostrości z jednego obiektu na drugi w trakcie kręcenia. Często następuje to w sposób automatyczny, w chwili, kiedy smartfon sam wykryje niedogodności i niechciane rozmycia tekstury. Dzięki obecności wbudowanych systemów Wi-Fi, 5G, NFC, Bluetooth i Złącza Lightning, stworzone dzieła w mgnieniu oka przekażemy bliskim i podzielimy się z nimi naszą twórczością, przekazując momenty warte uwagi, których nie będzie można zapomnieć. Niebywałym ułatwieniem zabawy w profesjonalnego filmowca, jest obecność wytrzymałej baterii i wbudowanej pamięci o minimalnej wartości 256 GB.

Nowe funkcje Systemu iOS 15, czyli rozrywka na najwyższym poziomie

Dostępne w kilkunastu wyselekcjonowanych kolorach smartfony, wyposażone zostały również w wiele nowych funkcji systemowych, których zadaniem jest ułatwienie codziennego życia. Bez względu na to, czy wybierzemy iPhone w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, różowym, czy też w klasycznej czerni – każdy z nich skrupulatnie przefiltruje napływające do nas powiadomienie i wyeliminuje zbędne informacje tak, byśmy w pełni mogli skupić się na wykonywanej aktualnie czynności. Interaktywny tekst, pojawiający się na zdjęciach, umożliwi w ekspresowym tempie wysłać ważnego maila, zadzwonić do bliskich, bądź sprawdzić trasę, którą aktualnie się poruszamy i zweryfikować przy pomocy danych GPS, czy oby na pewno nie zabłądziliśmy w trakcie jazdy.