Platforma sprzedażowa Fibermarkt – urządzenia sieciowe

Firma używająca platformy sprzedażowej

Artykuł sponsorowany.

Platforma sprzedażowa Fibermarkt oferuje niezawodne i bezpieczne alternatywne rozwiązania dla drogich sieciowych urządzeń światłowodowych, takich jak moduły optyczne, patchcordy, konwertery czy przemysłowe switche sieciowe, a także systemy zwielokrotnienia falowego CWDM. Jesteśmy otwartą platformą sprzedażową, na której wygodnie zrobisz zakupy, o dowolnej porze dnia i nocy, i to bez konieczności logowania. Posiadamy lokalny, położony w Polsce magazyn, dzięki czemu zamówienia realizujemy szybko, a przy zakupach powyżej określonej kwoty dostarczamy je gratis.

Transceivery do switchy sieciowych z możliwością wielokrotnego zastosowania

W dobie rosnących cen, inwestując duże nakłady finansowe w zakup sprzętu sieciowego, szukasz oszczędności i bardziej efektywnego wykorzystania tego sprzętu. Jak to osiągnąć?

  • Wybierz zamienniki akcesoriów potrzebnych do instalacji urządzeń światłowodowych, takich jak moduły optyczne, kable DAC czy patchcordy.
  • Ogranicz ilość sprzętu backupowego do posiadanego sprzętu sieciowego. Nie zamawiaj zapasowych modułów optycznych do każdego z posiadanych urządzeń i połączeń. Skorzystaj z mniejszej liczby modułów optycznych, które możesz samodzielnie dostosować, gdy będzie taka potrzeba. Wybierz moduły optyczne od LightOptics, które samodzielnie zaprogramujesz do współpracy z Twoim przełącznikiem czy serwerem. Jest to możliwe dzięki specjalnemu programatorowi LightBoard, za sprawą którego zmiana kompatybilności to tylko dwa kliknięcia. Przeznaczony jest on do wkładek producenta LightOptics o przepływnościach od 1 Gbs do 100 Gbs i typach interfejsów SFP, SFP+, XFP, QSFP+, QSFP28 oraz do kabli DAC i umożliwia ich zaprogramowanie do switchy sieciowych, media konwerterów, serwerów i routerów większości dostępnych na rynku producentów.

Pełna kompatybilność, wygodna instalacja oraz bardziej ekonomiczne wykorzystanie posiadanych zasobów modułów optycznych to jedne z kluczowych aspektów, które producent LightOptics brał pod uwagę, wprowadzając do swojej oferty programator modułów i kabli DAC.

Kolejną zaletą transceiverów LightOptics jest łatwiejsza analiza problemów z transmisją, możliwa dzięki modułowi diagnostyki DDM (DOM), wbudowanemu w każdy taki transceiver. Wystarczy, że w konsoli zarządzające w swoim przełączniku zarządzalnym wpiszesz odpowiednią komendę, np. „Switch#show transceivers”, a moduł DDM dostarczy Ci kilka przydatnych informacji o transmisji, takich jak:

  • moc nadawanego sygnału,
  • moc odbieranego sygnału,
  • temperatura pracy,
  • napięcie,
  • natężenie.

Przełączniki zewnętrzne do bardziej wymagających i niecodziennych zastosowań

Na halach produkcyjnych temperatura pracy może być bardzo wysoka albo bardzo niska, dlatego wykorzystywany tam sprzęt sieciowy powinien być dostosowany do pracy w ekstremalnych warunkach temperaturowych, mieć odpowiednią klasę szczelności czy też ochronę przeciwprzepięciową. Przemysłowe instalacje wymagają zastosowania odpowiednich przełączników zarządzalnych lub niezarządzalnych, przystosowanych do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych.

Przełączniki przemysłowe firmy LightOptics są przeznaczone właśnie do takich wymagających instalacji. Posiadają hermetyczną konstrukcję obudowy z klasą szczelności IP40, świetnie odprowadzają ciepło dzięki zastosowaniu obudowy w formie radiatora, zbudowane są z komponentów charakteryzujących się wyższą jakością i niezawodnością. Objęte są aż 5-letnią gwarancją. Poza realizacją komunikacji Ethernetowej z urządzeniami takimi jak komputer, serwer itp. mogą równocześnie zasilić podpięte urządzenia, np. kamery sieciowe czy bezprzewodowe punkty dostępowe Wi-Fi.

Przemysłowe switche LightOptics o małych kompaktowych rozmiarach, dostępne są w wersji z portami POE/POE+ oraz nawet POE++ (90W) które wymagane jest przez obecne kamery szybkoobrotowe PoE, komputer dotykowy czy cyfrowe ekrany Digital Signage. Do mniej wymagających zastosowań możesz wybrać przełącznik niezarządzalny, a do tych bardziej wymagających − przełącznik zarządzalny, łatwy w konfiguracji dzięki przyjaznemu interfejsowi WEB.

Przemysłowe switche sieciowe LightOptics zapewniają obecnie komunikację m.in. z telefonami SOS znajdującymi się przy autostradach, stacjami energetycznymi, halami produkcyjnymi, elektrowniami wiatrowymi, magazynami wysokiego składowania.

Szczegóły na naszym sklepie internetowym Fibermarkt.pl