Wizytówka Google Moja Firma

Media społecznościowe

Każdy przedsiębiorca chciałby, aby strona internetowa jego firmy była jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Nie da się tego jednak zrobić bez prawidłowego pozycjonowania strony.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań, podejmowanych w celu podniesienia pozycji strony w wyszukiwarce internetowej, jaką jest Google. Nie da się jednak wypozycjonować strony raz i cieszyć się osiągniętym wynikiem. Cały czas należy działać, by inne strony nie wyrzuciły naszej z najwyższych pozycji.

Jak samodzielnie pozycjonować stronę internetową firmy?

Jest wiele możliwości, z których można skorzystać, by samodzielnie podnieść pozycję strony w wyszukiwarce internetowej. Zadbać należy przede wszystkim o regularne pojawianie się aktualnych treści na stronie, które będą przydatne dla klientów. Dobrym działaniem jest także zadbanie o obecność adresu naszej strony internetowej w różnych lokalnych bazach przedsiębiorców. Wyszukiwarka Google daje także możliwość, jaką jest stworzenie wizytówki Google Moja Firma. W kilku prostych krokach możesz stworzyć profil firmowy, który pozwoli ci reklamować swoje usługi.

Co zawiera wizytówka Google Moja Firma?

Po założeniu konta w Google musisz uzupełnić wizytówkę o dane swojej firmy i informacje o usługach, jakie oferujesz. Sformułuj prawidłowe słowa kluczowe, tak, by identyfikowały twoją działalność i usługi, które oferujesz swoim klientom. Opis twojej firmy powinien być ciekawy, by przyciągnąć klienta. Nie zapomnij o podaniu godzin otwarcia i dodaniu zdjęć, które przyciągną wzrok potencjalnych klientów. Na koniec musisz zweryfikować konto – można to zrobić różnymi sposobami, na przykład listownie czy też przez wiadomość sms.

Pozycjonowanie lokalne

Aby jednak osiągnąć najlepsze wyniki, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty przy pozycjonowaniu. Wiele firm oferuje usługę, jaką jest pozycjonowanie lokalne. Należy do nich także Simpliteca, która specjalizuje się w marketingu internetowym oraz pozycjonowaniu stron internetowych.