Jak założyć Google Moja Firma

Biznes z Google Moja Firma

Rozwój interesu wymaga od nas trzymania ręki cały czas na pulsie. Dlatego należy wykorzystywać każdy sposób aby zwiększyć widoczność firmy w Internecie. Oczywiście przekłada się to na konkretne zyski, ale o tym nie musze już chyba pisać. Jednym z łatwych, prostych i bezpłatnych sposobów jest założenie konta w Google Moja Firma.

Od czego zacząć?

Wystarczy wejść na stronę https://www.google.pl/intl/pl_pl/business/ i uzupełniać dane na temat swojej działalności. Dzięki tym informacjom o wiele łatwiej potencjalny klient będzie mógł nas znaleźć.

Na co zwrócić uwagę

Jest kilka rzeczy, przy uzupełnianiu danych w Google Moja Firma, które mają wpływ na nasz wizerunek.

Zdjęcia

Po pierwsze należy zadbać o zdjęcia. Jak pokazują dane, zwiększy to zainteresowanie firmą na Mapach Google nawet o 40%.

Strona internetowa

Większa wiarygodnością i zaufaniem cieszą się firmy, które mają dołączoną stronę internetową. Musi być ona jednak odpowiednio zrobiona i pozycjonowała, aby nie sprawiać wrażenia opuszczonej.

Co nam daje wizytówka?

Zrobiona przez nas wizytówka wyświetli się na Google Mapach jeśli ktoś w okolicy będzie szukał usług z naszej branży. Im lepszą mamy pozycję w rankingu tym wyżej jesteśmy wyświetlani w wynikach wyszukiwania.

Wizytówka w Google Moja Firma daje nam wiele korzyści, które możemy osiągnąć umiejętnie organizując kampanie SEO. Nie bez znaczenia jest także jakość naszych usług, która powinna świadczyć sama za siebie. Bo bez tego nawet najlepsza agencja marketingowa nie utrzyma nas na powierzchni.

Źródła: