Czy zarządzanie firmą gospodarującą odpadami może być łatwiejsze?

Kosze na śmieci.

Dotychczas firmy zajmujące się gospodarką odpadami nie miały do dyspozycji dedykowanych dla nich systemów. Teraz sytuacja się zmieniła.

Firmy działające w branży komunalnej, zajmujące się odbiorem i gospodarką odpadami, mogą w końcu skorzystać z dedykowanego dla siebie oprogramowania, z którym zarządzanie odpadami staje się jeszcze łatwiejsze. To duży krok naprzód, ponieważ dotychczas firmy te zmuszone były albo do korzystania z oprogramowania uniwersalnego dla wielu branż, albo do zamówienia go w firmach projektujących pogramy od zera.

Kompletne programy do gospodarki odpadami

Kompleksowe zarządzanie gospodarką odpadami nie musi być skomplikowane. Dzięki dedykowanym dla branży systemom informatycznym działające w niej firmy mogą znacznie łatwiej realizować swoje codzienne obowiązki.

Na rynku dostępne są już programy do gospodarki odpadami, które zapewniają szybki dostęp do szerokiej gamy narzędzi umożliwiających efektywne zarządzanie firmą oraz prowadzenie codziennych czynności jeszcze łatwiej. Dodatkowo, dzięki możliwości rozbudowy oraz integracji, korzystanie z nich staje się jeszcze efektywniejsze i stanowi przyszłościową inwestycję.

Jakie funkcje oferują programy do zarządzania odpadami?

Programy umożliwiające zarządzanie gospodarką odpadami zapewniają swoim użytkownikom pełną gamę funkcji, które skoncentrowane są na indywidualnych potrzebach biznesu w tym właśnie obszarze. Dzięki temu umożliwiają sprawniejszy obieg informacji i dokumentacji w procesach zarządzania odpadami.

Dzięki dedykowanym funkcjom program do gospodarki odpadami stanowi zatem najlepszą alternatywę dla pozostałych programów, które nie dysonują funkcjonalnościami branżowymi stworzonymi właśnie z myślą o gospodarce odpadami.

Dostępne funkcjonalności branżowe w programach umożliwiających zarządzanie odpadami:

 • tworzenie harmonogramów dojazdu samochodów odbierających odpady
 • optymalizacja tras, czyli wybór najlepszej drogi dojazdu do każdego punktu
 • możliwość korzystania z identyfikacji RFID, co ułatwia wprowadzanie danych do systemów
 • integracja z systemami do ważenia pojemników
 • obsługa kontenerów, w tym optymalizacja sekwencjonowania
 • integracja z BDO, w tym ewidencja i sprawozdawczość w bazie
 • prowadzenie rozliczeń – z podmiotami gospodarczymi oraz z gminami, w tym automatyczne przygotowywanie faktur, raportów rozliczeniowych

Jakie korzyści biznesowe niesie ze sobą zarządzanie gospodarką odpadami?

Firmy decydujące się na wdrożenie systemów umożliwiających zarządzanie odpadami mogą liczyć na szereg korzyści wynikających z ich zastosowania.

Zarządzanie gospodarką odpadami pozwala między innymi na:

 • sprawniejszą obsługę klientów, między innymi przez zapisywanie zleceń, tworzenie ich historii, prostszą obsługę reklamacji
 • efektywne harmonogramowanie usług, kto zwiększa efektywność zasobów wykorzystywanych przez firmę
 • oszczędność kosztów związana z optymalizacją planowania transportu – możliwe jest skrócenie sumarycznej długości tras
 • monitorowanie realizacji zleceń w czasie rzeczywistym
 • zapobieganie nadużyciom przez stałe monitorowanie pojazdów GPS
 • automatyczne przygotowywanie dokumentacji
 • redukcja lub całkowita eliminacja błędów, jakie mogą wkraść się do baz danych, dokumentów

Wobec tego zarządzanie gospodarką odpadami może być znacznie prostsze wtedy, gdy firma zdecyduje się na przeprowadzenie kompleksowego wdrożenia programu dedykowanego do gospodarki odpadami. To przyszłościowa decyzja, która pozwala na realizację codziennych obowiązków branżowych jeszcze łatwiej, szybciej, wygodniej i efektywniej.