Dlaczego warto zrewolucjonizować komunikację wewnętrzną w firmie?

Komunikacja między ludźmi

Sposób komunikacji wewnętrznej w środowisku pracowniczym ulega diametralnej zmianie pod wpływem gwałtownego rozwoju technologii, która umożliwia korzystanie z wielu nowoczesnych narzędzi ułatwiających ten proces. Innowacyjnym rozwiązaniem stają się różnego rodzaju usługi, które ułatwiają współpracę i szybką wymianę informacji pomiędzy członkami zespołu. W ostatnim czasie popularność wiadomości e-mail znacząco maleje. Coraz więcej organizacji dochodzi do wniosku, że nie jest to już wystarczająca forma przekazu treści ponieważ często powoduje chaos informacyjny, wzrost frustracji, a dodatkowo pochłania wiele cennego czasu i poświęceń. To z kolei burzy równowagę pomiędzy pracą, a życiem prywatnym.

Coraz bardziej wzrasta potrzeba zaangażowania pracowników w rozwój firmy.
Dlatego przedsiębiorcy wciąż poszukują nowoczesnych rozwiązań, które zrewolucjonizują formę komunikacji w środowisku pracowniczym. Jednym z nich jest aplikacja Workplace by Facebook – firmowa sieć społecznościowa do złudzenia przypominająca tradycyjnego Facebooka. Dlaczego warto zamienić tradycyjną formę przekazu na zintegrowane narzędzie do komunikacji wewnętrznej?

1. Lepsza komunikacja

Korzystając z aplikacji nie musimy tracić cennego czasu na przeszukiwanie skrzynki mailowej w celu znalezienia konkretnej informacji. Za pomocą czatu możemy swobodnie kontaktować się ze wszystkimi członkami zespołu. Dodatkowo mamy możliwość dodawania postów lub tworzenia eventów.

2. Łatwiejsza współpraca

Narzędzie jest świetnym sposobem na porozumiewanie się z pozostałymi pracownikami w czasie rzeczywistym. Ponadto pozwala na szybką wymianę wiadomości, tworzenie grup tematycznych, wydarzeń oraz udział w wideokonferencjach.

3. Szybkie organizowanie spotkań – transmisja wideo live

Za pomocą funkcji video online możemy swobodnie kontaktować się z innymi użytkownikami. Nie musimy marnować czasu na pisanie maili lub organizowanie spotkań, które pochłaniają dużo energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje również możliwość reagowania, dodawania komentarzy oraz zadawania pytań bez względu na to gdziekolwiek jesteśmy.

4. Tworzenie grup

Możliwość tworzenia różnego rodzaju grup tematycznych pozwala uniknąć chaosu informacyjnego. Z łatwością udostępnimy w nich firmowe materiały i ważne informacje, które będą komentowane przez innych użytkowników. To znacznie łatwiejszy sposób porozumiewania się niż wysyłanie tradycyjnych maili.

5. Swobodna wymiana zdań

Dzięki wyznaczonej przestrzeni do wspólnej komunikacji możemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi użytkownikami. Ponadto mamy możliwość swobodnego wyrażania swoich opinii i sugestii na dany temat. Takie rozwiązanęie przyczynia się do rozwoju firmy oraz buduje pozytywne relacje wśród pracowników.

Tradycyjna forma przekazu jaką jest wiadomość e-mail nie jest już zbyt efektywna i wydajna. Przedsiębiorcy oczekują coraz większego zaangażowania i motywacji wśród pracowników w rozwój firmy. Dlatego wciąż poszukują nowych rozwiązań, które zrewolucjonizują sposób porozumiewania się w środowisku pracowniczym. Jednym z nich jest właśnie Workplace by Facebook, która pomaga realizować strategie biznesowe organizacji na wszystkich etapach. Jej wdrożeniem zajmuje się polski partner Fly On The Cloud.