Dom produkcyjny – montaż reklam, filmów i studio dźwiękowe

Dom produkcji z gadzetami filmowymi

Często widzimy jedynie finalny efekt prac w postaci gotowej reklamy w telewizji lub w mediach społecznościowych, doskonałego spotu radiowego czy też gotowy film.

Każdy jednak kto kiedykolwiek próbował nagrywać doskonale wie, że nim do takiego wykończenia produktu dojdzie, cała sfera audiowizualna musi być poddana szczegółowej obróbce, a w procesie tym udział bierze wielu specjalistów z różnych branż. Wszystko po to, byśmy na koniec mogli cieszyć swoje oko lub ucho doskonałą jakością obrazu, dźwięku i cudownym montażem.

Dom produkcyjny – studio dźwiękowe

Każdy solidny dom produkcyjny dysponuje zwykle studiem dźwiękowym, w którym możliwe jest zarówno dogranie dźwięku, jego poprawki, a także edycja całych ścieżek dźwiękowych przy współudziale doskonałych specjalistów z branży audiowizualnej. W postprodukcji jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę niesamowite efekty dźwiękowe. Możliwe będzie chociażby oczyszczenie dźwięku z szumów czy też trzasków, ale również dogranie poszczególnych dźwięków czy nawet podmienienie ich w otrzymanym już materiale na nowe. Wszystko odbywa się w taki sposób, by finalnie klient otrzymał gotową produkcję, na przykład prosto do publikacji. Poprawki audio nanosi się w wielu przypadkach. Zarówno w spotach reklamowych, radiowych i telewizyjnych, a także materiałach promocyjnych i w dubbingu.

Studio nagrań w domu produkcyjnym

Możliwe jest również manipulowanie obrazem w przypadku studia w domu produkcyjnym. Studio nagrań pozwala chociażby na dogranie niektórych efektów, ale to przede wszystkim szczegółowa praca niemalże nad każdą klatką otrzymanego filmu. Wszystko po to, by końcowy efekt dawał jeszcze lepsze wrażenie i był powalający. Poprawa kolorów, ich dostosowanie pod odbiorcę, a nawet wymiana niektórych klatek filmowych czy też dogranie efektów specjalnych na posiadanym już materiale – to ledwie część pracy jaka może zostać wykonana w domu produkcyjnym takim jak fdrstudio.pl. Specjaliści z zakresu obróbki video są w stanie tworzyć naprawdę niesamowite efekty specjalne. Niekonieczny będzie nawet greenscreen, by uzyskać efekty zbliżone do filmowych.

Postprodukcja – sekret udanych filmów i nagrań

Tak naprawdę znakomity efekt końcowy, który zwykle widzimy często został uzyskany właśnie w studio w domu produkcyjnym. To często godziny żmudnej pracy nad obrazem i dźwiękiem, by odbiorca finalnie otrzymał dzieło sztuki, znakomitą reklamę czy też solidnie złożony materiał reklamowy. Niezależnie od tego co tworzymy to właśnie postprodukcja często odpowiadać będzie za finalny efekt naszych starań i wysiłków.