Drukarki wielofunkcyjne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Kobieta korzysta w biurze z wielofunkcyjnej drukarki laserowej

Wielofunkcyjne drukarki laserowe to niezwykle przydatne urządzenia, które doskonale zastępują zwykłe drukarki. To idealny wybór dla każdego, kto ceni sobie wygodę i wielofunkcyjność. Urządzenie, które jest jednocześnie drukarką, skanerem i kserokopiarką naprawdę może ułatwić życie każdego, kto często pracuje z różnego rodzaju dokumentacją. Najbardziej docenimy je jednak w biurach, urzędach, kancelariach – właśnie tu pokazują one swój pełny potencjał, łącząc w jedno masę sprzętów potrzebnych do codziennej biurowej pracy.

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe – do domu czy do biura? 

Wielofunkcyjne drukarki laserowe sprawdzą się zarówno w domach, jak i w biurach. Do jakiej przestrzeni jednak nadają się one lepiej? Zależy to od stopnia ich skomplikowania. Funkcje, które dostępne są w zaawansowanych drukarkach, zwyczajnie nie przydadzą się w domu. Wybór drukarki odpowiedniej od przestrzeni zależeć więc będzie od kilku czynników: liczby jej funkcji, jej wielkości czy choćby wpasowania we wnętrze. W przestrzeniach prywatnych raczej sprawdzą się modele mniejsze niż biurowe monstra. Ponadto taki sprzęt zawsze warto dopasować kolorystycznie do reszty wnętrza. Wielofunkcyjna drukarka to w końcu spory wydatek i nie można dopuścić, aby psuła układ kolorystyczny pokoju, w którym będzie się znajdować. Mimo wszystko dopasowanie urządzenia do zastosowania zależeć będzie głównie od jego funkcji. Jakie funkcje posiadać mogą urządzenia wielofunkcyjne? Takie urządzenia na pewno są w pracowniach drukarskich. Piszemy o nich nieco więcej w innym naszym artykule.

Wielofunkcyjne drukarki laserowe – co mogą robić? 

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe potrafią naprawdę sporo! Zakres ich umiejętności będzie zwykle zależał od ceny – tańsze urządzenia to zwykle tradycyjne drukarki laserowe ze skanerem, które mogą drukować w wielu formatach w opcji mono. Jeśli opcje te nie są wystarczające, należy po prostu zwiększyć budżet – droższe sprzęty będą spełniać wszystkie twoje zachcianki. Profesjonalne drukarki biurowe, droższe niż zwykłe urządzenia wielofunkcyjne, będą mogły kserować, kopiować, skalować oraz zapisywać dokumenty. Najlepsze z tych maszyn będą obejmować także funkcje poligraficzne, takie jak łączenie stron ze sobą bądź ich dziurkowanie. Z takim urządzeniem żadne zadania biurowe nie będą Ci straszne! Upewnij się jednak, czy drukarka, którą wybierzesz, nie jest wyposażona w zbyt dużą liczbę dodatkowych funkcjonalności, z których nigdy nie skorzystasz – zawsze niosą one dodatkowe koszta, których z łatwością można uniknąć. Solidny sprzęt taki jak wielofunkcyjna drukarka laserowa będzie służyć Ci naprawdę długo- sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przed jej zakupem!

Na co zwrócić uwagę, wybierając wielofunkcyjną drukarkę?

Wybierając wielofunkcyjne urządzenie laserowe, kieruj się przede wszystkim swoimi potrzebami. Twoje domowe urządzenie nie musi być aż tak funkcjonalne, jak drukarki, które przydadzą się w dużych biurach. Nie kupuj drukarki, z której opcji nie będziesz w pełni korzystać – będzie to niepotrzebne zmarnowanie pieniędzy. Nie kupuj także drukarki, która nie będzie miała wszystkich funkcji, jakich potrzebujesz. Przed zakupem zapoznaj się dokładnie ze specyfikacjami. Sprawdź także opinie o danym produkcie – warto sprawdzić, na co narzekają użytkownicy danych produktów i upewnić się, że nie będzie Ci to przeszkadzać. W sytuacji, w której chcesz zamknąć urządzenie w zabudowie, sprawdź jego wymiary – ważne, żeby mieściło się ono w przeznaczonej szafce. Zobacz także, jak m ożesz połączyć je z komputerem – część urządzeń wciąż akceptuje wyłącznie kabel, co w przypadku dużej liczby użytkowników może być naprawdę sporym problemem.