Jak wzmocnić sygnał WiFi?

dziewczynka korzysta z tableta

Z sieci bezprzewodowej korzystasz nie tylko w domu, ale też miejscach publicznych. Hotspoty są standardem w restauracjach, kawiarniach, a nawet na dworcach. WiFi stało się tak powszechne, że najczęściej przypominasz sobie o sygnale dopiero wtedy, gdy pojawi problem z zasięgiem czy też samym wyszukaniem sieci bezprzewodowej. Słaby zasięg można jednak w prosty sposób poprawić – sprawdź, jak tego dokonać!

Najprostsze sposoby, które mogą pomóc

Gdy komputer ma problem ze znalezieniem Twojej sieci bezprzewodowej, czasem najprostsza zmiana w jego konfiguracji, taka, jak wybór innego kanału, wystarcza, by na nowo cieszyć się swobodnym przeglądaniem Internetu. Podobnie może być w przypadku wzmacniania sygnału WiFi. Choć pozornie sposoby na wzmocnienie sygnału mogą się wydawać banalne, często pozostają niezawodne.

Przede wszystkim urządzenie nie powinno znajdować się w trudno dostępnym miejscu. Szafki, biurka i inne zabudowane przestrzenie powinny zostać skreślone już na samym początku poszukiwania miejsca dla sprzętu. Najlepiej umieścić router w środku mieszkania na wysokości około 1,5 metra lub wyżej. Istotne jest też ustawienie urządzenia emitującego sygnał WiFi z dala od mikrofalówek, dekoderów, telewizorów i innych sprzętów, które mogą przesyłać fale radiowe na podobnym pasmie w najbliższej odległości.

Twoje problemy się nie skończyły? Postaw na wzmacniacz WiFi!

Czasem odpowiednie ustawienie sprzętu może nie przynieść oczekiwanego skutku. Kiedy tak się stanie, najlepiej postawić na urządzenie, jakim jest wzmacniacz WiFi. Sprzęt ten jest szczególnie zalecany w przypadku dużego metrażu mieszkania czy kilkukondygnacyjnego domu. Wzmacniasz WiFi przechwytuje sygnał, który wysyła router, a następnie wzmacnia go i transmituje dalej. W ten sposób nie tylko zwiększa się zasięg sieci bezprzewodowej, ale też rośnie szybkość transmisji danych i przepustowość informacji w miejscach, w których do tej pory często brakowało zasięgu lub był on złej jakości.

Wzmacniacz WiFi pozwala w szybki i bezpieczny sposób zwiększyć zasięg sieci WLAN. Kompaktowy rozmiar urządzenia sprawia, że zmieści się ono wszędzie i może zostać łatwo zainstalowane w każdym gniazdku elektrycznym. Rozwiązanie to jest nie tylko wysoce skuteczne, ale i wygodne – pozwala wszystkim użytkownikom domowego Internetu na większą mobilność. Pozwala na wydajne korzystanie z Internetu na terenie całej posesji. Pamiętaj też o wysokiej jakości routerze, który będzie odpowiednio przystosowany do szybkiego transmitowania sygnału internetowego. Zestaw routera z repeterem znajdziesz na stronie fritzbox.com.pl.  Jeśli masz duży dom lub biuro i chcesz stworzyć bardzo wydajną i szybką sieć bezprzewodową, przeczytaj o sieciach MESH WiFi – także na stronie fritzbox.com.pl!