Leasing pracowników z Ukrainy – jakie ma zalety?

Leasing pracowników z Ukrainy

Leasing pracowników z Ukrainy – na czym polega?

Szukasz pracowników do pracy sezonowej? Chcesz zaoszczędzić czas związany z prowadzeniem rekrutacji? Jedną z opcji jest leasing pracowników. Dzięki temu rozwiązaniu możesz pozyskać ludzi gotowych do pracy. Jednocześnie, jako pracodawca, nie musisz przejmować się kwestiami formalnymi, gdyż te obsługuje agencja pracy tymczasowej. Na czym polega leasing pracowników z Ukrainy i jakie ma zalety?

Czy wiesz, że Polska jest najczęściej wybieranym miejscem zarobkowym przez naszych wschodnich sąsiadów? To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, ponieważ zapotrzebowanie na polskim rynku pracy na kompetentnych pracowników tymczasowych stale rośnie. Wielu z nich decyduje się właśnie na leasing pracowników ze Wschodu. Na czym polega takie rozwiązanie? Leasing pracowniczy to usługa, która opiera się na wynajmie pracowników z Ukrainy za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Co ważne, firma, która najmuje pracowników, staje się klientem, a nie bezpośrednim pracodawcą. Jako przedsiębiorstwo podpisujemy umowę z agencją, która wypożycza nam pracowników na określony czas. To właśnie agencja pracy jest ich formalnym pracodawcą. W efekcie to po stronie agencji leży wypłata wynagrodzenia, podpisanie umowy z pracownikiem, pomoc w zalegalizowaniu pobytu, wszelkie rozliczenia urzędowe itp. Innymi słowy, to agencja pracy obsługuje kwestie formalne związane z zatrudnieniem pracowników z Ukrainy.

Ty, jako klient, nie jesteś związany umową z pracownikami, ale z agencją. Wynajętym pracownikom możesz za to zlecać odpowiednie zadania, nadzorować ich pracę. Wszelkie rozliczenia dokonuje się z agencją pośredniczącą w pracy Ukraińców.

Jakie są zalety leasingu pracowników z Ukrainy?

Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość zmniejszenia kosztów zatrudnienia. W przypadku leasingu nie ponosisz typowych wydatków, jako pracodawca, ponieważ te leżą po stronie agencji. Co więcej, w przypadku nagromadzenia się zleceń, dzięki wypożyczeniu pracowników możesz szybko zwiększyć liczbę wykwalifikowanych osób do pracy. Agencja zadba o dobranie odpowiednich pracowników do potrzeb firmy. Zyskujesz więc nie tylko wykształconych, ale także doświadczonych pracowników. Z kolei po zakończeniu prac możesz uniknąć sytuacji nagromadzenia pracowników, dla których nie masz zadań do rozdzielenia.

Leasing pracowników z Ukrainy to także rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Nie musisz martwić się o rekrutację, ani nagromadzenie formalności. Tymi kwestiami również zajmie się agencja pracy tymczasowej.