Projektowanie graficzne na Macbooku – porady i triki

Mężczyzna projektuje graficznie na swoim laptopie od Macbook'a

MacBooki są najczęściej wybieranym sprzętem przez grafików i projektantów. Zapewniają optymalne parametry sprzętowe oraz umożliwiają pracę na najpopularniejszych programach graficznych. Dodatkowo odznaczają się doskonałym odwzorowaniem barw oraz lepszą ogólną optymalizacją systemu. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, o czym należy pamiętać podczas projektowania graficznego na MacBooku.

Czym kierować się podczas wyboru MacBooka?

Jednym z kluczowych parametrów, które należy uwzględnić podczas wyboru komputera do grafiki, jest moc sprzętu. MacBook Pro z serii M został wyposażony w dwa rodzaje procesorów – obliczeniowy (CPU) oraz graficzny (GPU), dzięki czemu umożliwia bezproblemowe modelowanie w 3D oraz przesyłanie ciężkich plików. Dodatkowo laptop powinien być dostosowany do poziomu zaawansowania tworzonych przez nas grafik.

To właśnie lepsze parametry karty graficznej umożliwiają wygodną pracę z najważniejszymi programami do tworzenia contentu wizualnego. Płynne działanie Photoshopa, InDesign oraz Illustratora znacznie ułatwiają codzienną pracę. Do zakupu najnowocześniejszych urządzeń od Apple zachęca także wyjątkowo trwała bateria, która pozwala na komfortowe prowadzenie prezentacji podczas spotkań z klientami. Jeśli planujesz korzystać z laptopa w podróży, zwróć uwagę także na wielkość i mobilność komputera. Dodatkowe ułatwienie stanowi także podświetlana klawiatur Magic Keyboard, która odznacza się wyjątkową prostotą i wygodą użytkowania.

Jaki aplikacje i programy przydadzą się w pracy grafika?

Jednym z najważniejszych programów jest kompleksowy OnyX, z którego powinien korzystać każdy posiadać komputerów od Apple. Aplikacja pozwoli ci na optymalizację pracy twojego laptopa z serii MacBook Pro. Pozwala na usuwanie niechcianych elementów oraz naprawianie ewentualnych błędów, co znacznie przekłada się na komfort codziennej pracy. Graficy nie powinni zapomnieć także o instalacji niszowych programów specjalistycznych.

Jednym z nich jest Sketch, która umożliwia pracę z grafiką wektorową. Ułatwia tym samym pracę z SVG oraz tworzenie animacji na stronach internetowych. Dzięki ograniczeniu dodatkowych funkcji, aplikacja jest bardziej przejrzysta i wydajna niż tradycyjnie stosowany Photoshop. Zapewnia tym samym większą efektywność i płynność tworzonych projektów.

Drugim programem, o którym warto pamiętać, jest aplikacji Figma, która łączy narzędzia oferowane przez najpopularniejsze programy graficzne. Pozwala przy tym na tworzenie w jednym polu roboczym grafiki wektorowej i rastrowej. Dodatkowo odznacza się intuicyjnym interfejsem, który ułatwia pracę początkującym grafikom.

MacBook Pro czy stacjonarny Mac – co wybrać?

Wielu grafików zastanawia się, które rozwiązanie sprawdzi się w jego życiu zawodowym. Przede wszystkim zakup powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli często podróżujesz i planujesz używać laptopa w trasie, przenośny MacBook Pro spełni twoje oczekiwania względem wydajności. Jeśli jednak zakładasz pracę w jednym miejscu, domu lub biurze, praca na komputerze stacjonarnym może okazać się wygodniejsza, głównie ze względu na dowolną możliwość wyboru dedykowanego monitora.

Komputery od Apple od lat zachwycają idealną optymalizacją i kompatybilnością z najważniejszymi programami graficznymi. Działają sprawnie i stabilnie, dzięki czemu są niezawodne. Nie narażają nas tym samym na straty oraz szkody wizerunkowe związane z usterkami systemu podczas spotkań z klientem.