Recenzja waporyzatora Xmax V3 Pro

Czarny waporyzator na tle miski z ziołami

Artykuł partnera.

Zastanawiasz się jak działa najbardziej popularny inhalator ziół w Polsce? Z recenzji Xmax V3 Pro dowiesz się jakie są zalety i wadu urządzenia oraz dowiesz się, jak obsłużyć vaporizer, aby uzyskać najlepszej jakości opary.

Czym jest Xmax V3 Pro?

X max V3 Pro waporyzator konwekcyjny – niedrogie urządzenie do inhalowania oparów suszu roślinnego, które podbija polski rynek. Niewielkie i dyskretne urządzenie do podgrzewania ziół, które sprawdza się w każdych warunkach. Za jego pomocą przeprowadza się termiczną ekstrakcję aktywnych składników roślinnych. To świetna opcja dla pacjentów konopnych i wszystkich osób dbających o zdrowie.

Jak działa konwekcyjny waporyzator V3 Pro?

X-max V3 Pro ogrzewa zioła wykorzystując zjawisko konwekcji. Materiał roślinny nie ma kontaktu z grzałką. Elementy grzewcze znajdują się poniżej komory na susz. Podczas zasysania, powietrze przepływa przez grzałkę i nagrzewa się. Następnie gorące powietrze przenika przez napełnioną suszem komorę i podnosi temperaturę surowca roślinnego. Odpowiednia ilość ciepła powoduje wrzenie i ulatnianie się aktywnych substancji. Wytworzone opary przelatują przez ustnik i trafiają do ust pacjenta, a potem prosto do płuc.

Gdzie można kupić Xmax V3 Pro?

Urządzenie dostępne jest w większości sklepów poświęconych tematyce waporyzacji. Zamówić go można między innymi na najbardziej znanych stronach internetowych z vaporizerami, jak Vaporroom, Vaporshop i Vapefully. Na potrzeby recenzji Xmax V3 Pro zakupiony został pod linkiem https://vaporroom.pl/produkt/xmax-v3-pro/. Urządzenie można też znaleźć na portalach aukcyjnych, jednak dla zachowania gwarancji o wsparcia ze strony obsługi klienta warto korzystać z usług autoryzowanych dystrybutorów.

Wygodna obsługa vaporizera X-max V3

Waporyzator Xmax V3 Pro to jedno z najłatwiejszych w obsłudze urządzeń do waporyzacji suszu. Zmielone zioła wsypuje się do komory i uruchamia vaporizer klikając 3 razy przycisk włączający. Potem wystarczy dostosować temperaturę guzikami plus i minus. Sprzęt grzeje zioła w przedziale temperaturowym 100°C – 220°C, dzięki czemu można nim waporyzować wszystkie gatunki roślin leczniczych.

Tryb sesyjny vs waporyzacja on-demand

Ten sprzęt działa w dwóch trybach:

  • sesyjny – ciągłe grzanie powietrza
  • on demand – 30 sekund grzania

Tryb on-demand stworzony został, aby umożliwić waporyzowanie rozłożone na kilka krótkich sesji. Dzięki niemu można zużyć załadowany w komorze susz w kilku podejściach, zamiast wykorzystać zawartość w jednej, 4-minutowej sesji.

Dane techniczne

Urządzenie ma niewielkie wymiary (15 na 2,7 na 2,4 cm) i niską wagę (107 g), dlatego doskonale sprawdza się jako waporyzator przenośny, który można zabrać ze sobą w każdą podróż. Wyposażony jest w wymienną baterię – ogniwo litowo jonowe typu 18650 o pojemności 2600 mAh, które starcza na wykonanie kilkunastu cykli wapowania. Pojemność stalowej komory grzewczej wynosi 0,15 grama, co odpowiada standardowej dawce leczniczego suszu. Ma wbudowany wyświetlacz OLED, który informuje o czasie trwania sesji oraz nastawionej i aktualnej temperaturze. Poziom grzania kontroluje się z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza, a prędkość ogrzewania wynosi około 15 sekund.

Największe zalety Xmax Pro

Do największych atutów vaporizera Xmax V3 Pro należy niska cena (350 złotych) i wysoka skuteczność w pobieraniu aktywnych związków. Warto też wspomnieć o naturalnym smaku pary wodnej i wysokiej gęstości oparów. Nie bez znaczenia jes niski opór powietrza – dobry airflow sprawia, że inhalacja jest przyjemna i bezproblemowa. Kolejną zaletą jest niska awaryjność sprzętu.

Wady urządzenia

Choć waporyzator V3 Pro umożliwia waporyzację koncentratów konopnych przy użyciu wkładu do wosków, sprzęt nie radzi sobie z tym zadaniem ta, jak bardziej zaawansowane urządzenia z hybrydowym grzaniem suszu. Minusem jest krótki ustnik, który może delikatnie się nagrzać podczas długich rytuałów waporyzacji.

Czy cena jest korzystna?

X-max V3 to jedno z najtańszych urządzeń na rynku, które świetnie radzi sobie z produkcją oparów. Spełnia europejskie normy i jest bezpiecznym inhalatorem ziołowym. Stosunek ceny do jakości wykonania i efektów inhalacji jest bardzo korzystny.