Skup nieruchomości czy agencja? Jakie są różnice?

Sprzedawanie nieruchomości do skupu za gotówkę

Artykuł partnera.

Problemy finansowe mogą zdarzyć się każdemu z nas. Wtedy musimy w jakiś sposób sobie z nimi poradzić. Jedną z opcji wyjścia ze spirali długów jest sprzedaż nieruchomości, na przykład domu. W ten sposób spłacimy wszystkie kredyty, a jednocześnie wystarczy nam na zakup mieszkania i dalsze normalne życie. Co jednak można zrobić gdy pieniądze są potrzebne natychmiast? W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie skorzystanie z agencji nieruchomości lub też skupu. Przedstawiamy jakie są różnice pomiędzy nimi.

Agencja nieruchomości

Pierwszą opcją, którą powinniśmy rozważyć gdy nie mamy czasu bądź ochoty na samodzielne organizowanie sprzedaży, jest agencja nieruchomości. Znajdziemy ją praktycznie w każdym mieście, a niektóre działają również na obszarach wiejskich. Podmiot ten w naszym imieniu wyszukuje klienta, który zdecyduje się nabyć nasz dom, mieszkanie bądź działkę. Zazwyczaj dzieje się to podczas osobistych odwiedzin nieruchomości przez niego, gdy robione są również odpowiednie zdjęcia oraz gromadzone dane do stworzenia chwytliwego opisu. Następnie ustalana jest wysokość prowizji, która zostanie pobrana przez agencję po udanej sprzedaży. Niektóre podmioty inkasują jednak niewielką sumę już na początku, która nie jest zwracana nawet w razie nieznalezienia żadnego chętnego.

Skup nieruchomości

Kolejna możliwość to skorzystanie ze usług firmy, która prowadzi skup nieruchomości za gotówkę – domów, mieszkań, działek innych. Takich podmiotów pojawia się coraz więcej, ponieważ rośnie popyt na ich usługi. Są one przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy chcą szybko uzyskać środki finansowe. Trzeba bowiem wiedzieć, że jest to tak zwany skup nieruchomości za gotówkę Warszawa to jedno z miast, w którym bez problemu znajdziemy tego typu usługę. Są one dostępne również w mniejszych miejscowościach, gdzie pojawiają się coraz częściej. Od agencji nieruchomości skup różni się przede wszystkim tym, że dom bądź mieszkanie kupuje od nas samo przedsiębiorstwo. W ten sposób wszystko odbywa się bardzo szybko, ponieważ nie musimy czekać aż znajdzie się chętny. Wadą jest niższa kwota, która zostanie nam zaproponowana, jednak z drugiej strony nie musimy przejmować się prowizjami, ani tym że sprzedaż ostatecznie nie dojdzie do skutku. Gdy przedstawiciel firmy odwiedzi naszą nieruchomość, obejrzy ją dokładnie i dokona wstępnej wyceny, możemy od razu zaakceptować tą kwotę i podpisać umowę. Pozostaje już tylko jej notarialna finalizacja i pieniądze trafiają na nasze konto. Przykładem takiego skupu nieruchomości za gotówkę w Warszawie, jest firma PKFO.PL

Jak możemy się więc przekonać, to z jakiej możliwości lepiej skorzystać zależy od naszej indywidualnej sytuacji, przede wszystkim czasu jaki mamy na sprzedaż domu bądź mieszkania. Korzystanie z agencji sprawi, że będziemy mogli uzyskać wyższą sumę, jednak cały proces może trwać długo. Jeżeli zależy nam na czasie, powinniśmy wybrać skup nieruchomości za gotówkę Warszawa ma wiele firm, które prowadzą tego typu działalność i mogą zaoferować nam rozsądne pieniądze praktycznie od ręki.