Wykorzystanie Virtual Data Room przez kancelarie i firmy prawnicze

Wykorzystanie Virtual Data Room w kancelaria prawnych lub przez firmy prawnicze

Artykuł partnera.

Coraz więcej firm decyduje się korzystać z nowoczesnych informatycznych rozwiązań, które wspomagają procesy przygotowania dokumentów i organizacji pracy podczas przejęć, fuzji, audytów czy działań związanych z pozyskiwaniem dofinansowań. Takim rozwiązaniem jest m.in. Virtual Data Room, z którego korzystają także kancelarie i firmy prawnicze. Udostępnianie wrażliwych danych może być bowiem szczególnie niebezpieczne, jeśli te trafią w niepowołane ręce.

Virtual Data Room — bezpieczeństwo nowej generacji 

Kancelarie i firmy prawnicze każdego dnia korzystają z wszelkiego rodzaju oprogramowań służących do przygotowywania dokumentów. Wszechobecna cyfryzacja, globalizacja czy decentralizacja pracy sprawiają, że wykorzystanie dobrodziejstw nowych technologii staje się wręcz obligatoryjne.

Mowa tutaj także o narzędziach, których zadaniem jest zapewnienie nie tylko odpowiedniej jakości organizacji pracy, ale również wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas udostępniania firmowych dokumentów klientom czy inwestorom. Jest to także szczególnie istotne w przypadku kancelarii prawnych. 

Oprogramowanie Virtual Data Room dla dużych i małych firm

Virtual Data Room ułatwia pracę firmy prawniczej niezależnie od prowadzonej działalności. VDR skutecznie zabezpiecza przepływ dokumentacji, usprawnia komunikację zespołową, a także na bieżąco monitoruje i analizuje aktywność użytkowników. Zaimplementowanie takiego rozwiązania pozwala: 

 • chronić dane osobowe,
 • chronić tajemnicę zawodową,
 • minimalizować ryzyko konfliktu interesów,
 • zadbać o reputację i rentowność firmy
 • zapewnić komfort pracy między kancelarią a klientem.

Poza tym VDR umożliwia prowadzenie znacznie bezpieczniejszej komunikacji i oddaje szyfrowaną przestrzeń online do współpracy. Firmy prawnicze muszą często przekazywać duże pliki i dokumenty — często też nie da się ich przesłać mailem. Z tego powodu powinny być one właściwie kompletowane i przechowywane. Kancelaria prawnicza musi mieć udokumentowany cały proces komunikacji z klientem wraz z wszelkimi umowami — Virtual Data Room to komfortowe i wygodne rozwiązanie, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo firmy i klienta.

Podsumowanie

Wiele kancelarii prawnych ma problem z wdrożeniem narzędzi IT w swoich bieżących działaniach. Dlatego też warto skorzystać z usług Fordata (więcej informacji o firmie na stronie: https://fordata.pl/)— wyspecjalizowanej firmy, która dostarcza kompleksowe usługi z zakresu Virtual Data Room. Kancelarie prawnicze mogą liczyć na:

 • dostęp do systemu 24/7/365,
 • brak konieczności instalacji oprogramowania (SaaS),
 • intuicyjną i szybką obsługę systemu,
 • pomoc Działu Obsługi Klienta,
 • wielojęzyczny interfejs (polski, niemiecki, angielski, czeski) ,
 • zgodność z polskim prawem, RODO MIFID, MAR, ISO 27 001 i wymogami banków,
 • elastyczność użytkowania.

Firmy prawnicze mogą wykorzystać VDR w projektach M&A np. przeprowadzając badanie due diligence, czy audyt prawny. Co więcej, jest to bardzo dobra alternatywa dla serwerów FTP czy aplikacji typu Dropbox — Virtual Data Room cechuje się znacznie wyższym poziomem bezpieczeństwa i pełną zgodnością z polskim ustawodawstwem. VDR to wielozadaniowe narzędzie legal tech, które przyda się w każdej kancelarii i dziale prawnym.