Z jakich materiałów wykonuje się sztuczną biżuterię?

Tworzenie sztucznej biżuterii

Artykuł partnera.

Wyjątkowe pierścionki, błyszczące naszyjniki czy kolorowe kolczyki to akcesoria, które używane są każdego dnia przez bardzo wiele kobiet, niezależnie od okazji. Na rynku istnieje szeroki ich wybór, a elementy sztucznej biżuterii szybko podbiły serca miłośniczek pięknych dodatków. Nie bez powodu! Łączą one w sobie bowiem olśniewający wygląd do złudzenia przypominający szlachetne metale z niską, atrakcyjną ceną, a także trwałością.

Materiały wykorzystywane do tworzenia sztucznej biżuterii

Producenci ekskluzywnej biżuterii sztucznej prześcigają się w zakresie wykorzystywanych do jej wytwarzania materiałów. Bywają one nietypowe, a jednocześnie rzucające się w oczy, co daje szerokie możliwości dotyczące dostępnych do wyboru wzorów i kolorów dodatków. Najczęściej jednak do jej produkcji wykorzystywane są wysokojakościowe metale, w szczególności stal szlachetna pokryta warstwą złota lub srebra dla uzyskania doskonałego, autentycznego efektu.

Elementy sztucznej biżuterii uzupełniane są także lśniącymi cyrkoniami. Sztuczne kamienie wykazują wiele zalet, spośród których najważniejszą są ich piękne, żywe kolory. W przypadku szlachetnych minerałów często niemożliwe do osiągnięcia jest odnalezienie pożądanej barwy. Cyrkonie dają w tym zakresie znacznie większe możliwości do tworzenia niepowtarzalnych wzorów.

Czy sztuczna biżuteria jest trwała?

Sztuczna biżuteria może mieć różne oblicza. Dlatego sięgając po nią, warto skorzystać z oferty renomowanych hurtowni biżuterii sztucznej, takich jak Zwęgrodzki – Z Pasją Do Mody. Wówczas zyskasz pewność, że kupowane dodatki będą nie tylko piękne i oryginalne, ale również trwałe. Używana do ich produkcji stal jest bowiem bardzo odporna wiele czynników, np. korozję, a jednocześnie nie uczula, więc może być noszona przez alergików. Materiał ten pokryty jest warstwą złota lub srebra, która cechuje się dużą odpornością na ścieranie. Do naniesienia powłoki wykorzystywana jest bowiem specjalna nowoczesna metoda zapewniająca bardzo dużą trwałość, a pozłacanie zabezpieczane jest dodatkowo lakierem jubilerskim.

Czy sztuczna biżuteria może zastąpić tradycyjne akcesoria?

Dla osób, które nie liczą karatów, a jedynie zwracają uwagę na piękny wygląd noszonych dodatków, sztuczna biżuteria może z powodzeniem zastąpić tradycyjne – złote lub srebrne – akcesoria. Charakteryzuje się ona bowiem mnogością dostępnych wzorów i kolorów, a jednocześnie bardzo atrakcyjną ceną, która jest znacznie niższa, niż w przypadku biżuterii wykonanej ze szlachetnych metali i kamieni. Dlatego sprawdź ofertę już dziś i ciesz się wyjątkowymi dodatkami w dobrej cenie.