Zadbaj o swój biznes i wybierz najlepsze okna do witryn sklepowych

Odpowiednie okno witryny sklepowej w galerii handlowej

Tworzenie własnego biznesu od podstaw to wielka przyjemność, ale również szereg wyzwań związanych z wyborem najlepszych rozwiązań. Wiele decyzji należy podjąć w momencie budowania lub remontowania lokalu, a jedną z najważniejszych jest wybór odpowiedniej witryny sklepowej. Na pewno musi się ona pięknie prezentować, ale również zapewniać bezpieczeństwo. Uwagę więc należy zwrócić przede wszystkim na szkło, z którego wykonane będą szyby.

Przemyślany wybór witryny sklepowej

Wydawać by się mogło, że wybór witryny sklepowej nie jest zbyt skomplikowany, jednak w momencie podjęcia decyzji, jakie okna wybrać pojawia się wiele aspektów do przemyślenia. Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że to właśnie najczęściej przez okna dokonywane są włamania. Ważne jest również miejsce Twojego biznesu i oszacowanie ryzyka związanego z niebezpieczeństwem włamania lub uszkodzenia witryny. Wiadomo również, że np. sklep z włóczkami będzie mniej narażony na ewentualne ataki niż jubiler, dlatego istotna jest również specyfika biznesu. Na pewno projektując witrynę, warto wziąć pod uwagę okna antywłamaniowe, okna pancerne oraz okna kuloodporne.

Najważniejsze są szyby

Najczęściej właściciele firm skupiają się przede wszystkim na tym, aby witryna sklepowa była estetyczna i prezentowane w niej towary mają dobrze się prezentować i przyciągać potencjalnych klientów. Jednak Twoje okno na świat musi być również bezpieczne, dlatego warto przyjrzeć się rodzajom szyb, które pełnią różnorakie funkcje zabezpieczające. Do najbardziej popularnych należą:

  • Szyby antywłamaniowe – to rodzaj szyb, który pozwala na uniknięcie dodatkowych zabezpieczeń w postaci krat czy rolet, co wpływa na estetykę pomieszczenia. Uniemożliwiają one intruzom wybicie szyby i otwarcie okna z zewnątrz. Wytrzymują uderzenie nawet kilkukilogramowym przedmiotem, a do tego są odporne na uderzenia siekierą. Dzięki zainstalowaniu tego typu szyb możesz spać spokojnie i nie martwić się, że podczas Twojej nieobecności może dojść do włamania przez okno.
  • Szyby kuloodporne – dedykowane są przede wszystkim dla witryn sklepowych w branżach bardziej narażonych na agresywne ataki. Mają one za zadanie chronić życie użytkowników i drogocenne dobra. Są odporne nie tylko na wybicie przedmiotem, ale również na strzały z broni palnej. Szyby kuloodporne dzięki swojej trwałości są inwestycją na lata.
  • Szyby pancerne – stosowane są głównie w miejscach o wysokim ryzyku napadu lub ataku terrorystycznego, takich jak banki, kantory, pracownie jubilerskie, galerie sztuki itp. Ich niezwykłe właściwości to odporność na falę detonacyjną. Mogą one również chronić przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi, takimi jak silne wiatry i mrozy czy huragany.
  • Szyby bezpieczne – jest to potoczne określenie dla szyb klejonych, wielowarstwowych. Składają się one najczęściej z dwóch szyb przedzielonych folią o dużej wytrzymałości, ale dotyczą również szyb laminowanych, hartowanych i ognioodpornych. Ich właściwości to przede wszystkim trudność zbicia oraz brak niebezpiecznych odprysków w przypadku uszkodzenia szyby.

O czym trzeba pamiętać wybierając szkło do witryny sklepowej?

Decydując się na wybór szkła do witryny sklepowej, należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego po zdecydowaniu się na określony rodzaj szyb, zadbaj również o ich jakość. Przede wszystkich postaw na sprawdzonego dostawcę szyb i okien, który poza ogromem wiedzy posiada również certyfikaty świadczące o realnych właściwościach szkła. Zwróć również uwagę na opinie klientów o wybranej firmie, ilość realizacji oraz doświadczenie w tworzeniu bezpiecznych witryn sklepowych.