5 rzeczy, o których warto pamiętać zabierając psa do domu

Mały, biały piesek biega po trawie przed domem

Chcesz mieć psa, ale nie masz pewności, czy jesteś w stanie zapewnić mu opiekę na wystarczającym poziomie? Sprawdź te 5 rzeczy, o które będzie trzeba zadbać, gdy pies pojawi się w Twoim domu. Niech to będzie obowiązkowa lista dla każdego fana czworonogów.

To już postanowione? Chcesz mieć psa w domu, ale wciąż nie wiesz, czy wystarczy Ci wiedzy na temat jego prawidłowego wychowania i zapewnienia mu wszystkich potrzeb? Sprawdź koniecznie, o czym trzeba pamiętać by Twój potencjalnie wybrany pies, był szczęśliwy.

Jedzenie na żądanie i dieta! O tym koniecznie pamiętaj!

Nie wiesz, co dać psu do jedzenia, by cieszył się wieloletnim zdrowiem? Przede wszystkim sięgaj po pełnowartościowe posiłki w postaci karmy mokrej dla psa, jak również suchej. Gotowe mieszanki tworzone przez specjalistów, często samych lekarzy weterynarii sprawią, że Twój pies będzie się cieszył zdrowiem, dobrym samopoczuciem i pełnią sił. Niech Twój pupil ma dobrze zaopiekowany brzuszek!

Sama dieta to jednak nie wszystko, zadbaj także o odpowiednie rytuały. Pies powinien dostawać jedzenie na komendę. Tylko wówczas zachowasz odpowiednią hierarchię w stadzie, a pies będzie wiedział, że nie dostaje jedzenia zawsze, kiedy tego chce.

Odpowiednie posłanie i miejsce w domu

Pies powinien mieć zapewnione miejsce do snu w domu. To niekoniecznie powinno być łóżko właścicieli lub kanapa. Wręcz przeciwnie, dopiero zakupione legowisko sprawi, że pies będzie znał swoje miejsce w domu, a w konsekwencji będzie też szczęśliwy.

Spacery i jeszcze raz spacery

Psy uwielbiają spacery. Dzięki nim świetnie poznają otoczenie i uczą się relacji z innymi zwierzętami. Zapewnij psu przynajmniej jedno, dłuższe wyjście dziennie, a na pewno odwdzięczy się radością i zadowoloną miną.

Zabawy z psem – dlaczego tak ważne?

Pies ma w sobie nieograniczone pokłady energii, które musi gdzieś wyładować. Jeśli nie zapewnisz mu odpowiednio dobranej ilości zabawy to wyładuje emocje w niewłaściwy sposób. Konsekwencją może być agresja lub złe samopoczucie. Baw się z psem w różnorodny sposób np. za pomocą dedykowanych mu zabawek.

Miejsce w hierarchii – zadbaj o poczucie bezpieczeństwa

Pies musi wiedzieć, że to Ty jesteś jego Panem. W innym przypadku będzie zupełnie rozbity, a w konsekwencji może szczekać, gryźć i być osowiały. Od pierwszych dni w domu, wydawaj mu komendy, karm na żądanie i nie pozwalaj na rzeczy, na które nie masz ochoty. Dzięki temu, Twój pies będzie szczęśliwym zwierzęciem.