Aldex – rodzimy producent i sprzedawca oświetlenia

Zamontowane oświetlenie w salonie w mieszkaniu

Artykuł sponsorowany.

Aldex to rodzinna firma, która może pochwalić się ponad 40-letnią tradycją w produkcji i sprzedaży oświetlenia. Jej podstawowe założenie to ponadczasowość produkowanych opraw. Jest ona rozumiana jako równowaga pomiędzy klasyką, nowoczesnością. Działalność marki Aldex koncentruje się wokół produkcji uniwersalnych form oświetleniowych. Wykorzystuje ona szkło wytwarzane w Polsce, komponenty pochodzące od lokalnych dostawców i własny park maszynowy, który zapewnia swobodę kreowania wzorów. Producent Aldex kieruje się hasłem „Kto tworzy rzemiosło, staje się rzemieślnikiem”. Stanowi ono odzwierciedlenie skupienia się na wysokiej jakości produkowanych lamp oraz na ich pięknym, a jednocześnie prostym wzornictwie.

Historia marki Aldex

W przełomowym dla Polski roku 1981 Aleksander Dyderski, absolwent Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej i były pracownik  Katedry Obróbki Plastycznej na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej, kierownik kontroli jakości w Zakładach Pomocy Naukowych, rozpoczął produkcję sprzętu oświetleniowego. W ten sposób powstała firma PPHU ALDEX. Działalność ta stała się jego pasją, której poświęcił życie. Prowadził on ją przez wiele lat wraz z rodziną, w ostatnich latach kontynuują ją jego syn z żoną Ewą. Marka Aldex stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Aldex lampy to synonim polskiej, dobrej jakości. Firma wielokrotnie uczestniczyła w odbywających się w Polsce międzynarodowych targach, otrzymując na nich szereg nagród. Zdobyła też tytuły Przedsiębiorstwa Fair Play oraz Solidnej Firmy wraz z certyfikatem „Solidna Firma”. Certyfikat ten jest wręczany przedsiębiorstwom, które wyznają wartości takie jak rzetelność czy odpowiedzialność społeczna. W 2018 roku marka otrzymała główną nagrodę w projekcie Home Zone. Cel projektu to promowanie rozwiązań i usług najwyższej jakości z sektora architektonicznego, budowlanego, renowacyjnego oraz zajmującego się architekturą wnętrz i designem. W 2020 roku w ramach marki Aldex powstała marka premium Artera. Oświetlenie wchodzące w skład jej asortymentu charakteryzuje się nowoczesnymi formami, wyrazistymi kolorami, funkcjami tworzonymi pod okiem projektantów oraz produkowanymi we własnym zakładzie z wykorzystaniem rodzimych komponentów oprawami.

Produkty marki Aldex

Otoczenie oraz znajdujące się w nim przedmioty w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Poszukując komfortu należy sięgać po produkty atrakcyjne wizualnie i funkcjonalne, które tworzą przyjemny klimat. Dekoracyjne oświetlenie Aldex spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Lampy Aldex można podzielić na kilka odrębnych kategorii. Dostępne są m.in. modele wiszące, nieodzowne w przypadku chęci zapewnienia wnętrzu dobrego źródła światła. Warto zwrócić również uwagę na lampy sufitowe oraz plafony. Jako dopełnienie głównego oświetlenia sprawdzi się lampa ścienna oraz kinkiet Aldex. W salonie lub sypialni warto umieścić lampy podłogowe, które stworzą w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Ułatwią też np. czytanie książki wieczorem. Praktyczne i stylowe rozwiązanie to biurkowa lampa Aldex. Takie produkty są szczególnie przydatne w gabinetach czy pokojach dziecięcych. W tych miejscach często konieczne jest skupianie wzroku po zapadnięciu zmroku, dlatego należy zadbać o to, by zapewnić sobie komfortowe i bezpieczne warunki.

Co warto wiedzieć przed zakupem produktów marki Aldex?

Aldex stara się jak najbardziej dopasować swoją ofertę do indywidualnych oczekiwań klientów, dlatego zyskują oni szansę na modyfikowanie rozmiaru, koloru czy detali znajdujących się na oprawach produktów. Sprzęt marki można zakupić u autoryzowanych dostawców internetowych, w wybranych sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym Artera. Osoby chcące dokonać modyfikacji produktów powinny skontaktować się z działem handlowym. Jeśli zależy Ci na zapoznaniu się z asortymentem marki, kliknij tutaj.