Call Center – jak wybrać?

Call center.

W obecnych czasach oprogramowanie call center jest bardzo przydatnym narzędziem w różnych branżach. Wiele osób zastanawia się, jak wybrać najlepszy system. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najbardziej sprawdzonymi poradami w tym zakresie.

Funkcje systemu

Z całą pewnością można stwierdzić, że system call center to bardzo przydatne narzędzie podczas realizowania dość wielu zróżnicowanych działań. Dlatego warto w odpowiedni sposób dopasować funkcje systemu do swoich potrzeb. Przede wszystkim, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór oprogramowania, które ma możliwość przekierowywania połączeń, a także wybierania skróconych numerów. Dodatkowo, bardzo ważną kwestią jest również podsłuch z funkcją podpowiadania, a także możliwość rotacji numerów w kampaniach.

Funkcje wybierania numerów

Podczas wyboru odpowiedniego oprogramowania call center do prowadzonej przez siebie działalności, powinno się również zwrócić uwagę na funkcje wybierania numerów. Wśród nich można wyróżnić następujące:

  • Plain Dialing – agent samodzielnie nawiązuje połączenia poprzez korzystanie z bazy rekordów,
  • Preview Dialing – agent samodzielnie wykonuje połączenia na podstawie przydzielonej bazy rekordów,
  • Progressive Dialing – agent realizuje połączenia, które są dobierane przez system.

Wielokampaniowość

Oprogramowanie call center powinno mieć również opcję związaną w bezpośredni sposób z wielokampaniowością, z możliwością nadawania priorytetu wybranym kampaniom. Dzięki temu możliwe jest realizowanie poszczególnych kampanii bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi. Takie rozwiązanie w szczególny sposób sprawdzi się w telemarketingu, ponieważ istnieje możliwość ustawiania poszczególnych kampanii w hierarchii ważności.

Wykrywanie poczty głosowej

Bardzo przydatną funkcją w oprogramowaniu call center z całą pewnością jest możliwość wykrywania poczty głosowej. Dzięki niej czas pracowników działu sprzedaży lub telemarketingu zostanie zaoszczędzony. W przypadku wykrycia poczty głosowej u rozmówcy, połączenie będzie automatycznie kierowane do kolejnej osoby. Dlatego warto zdecydować się na wybór tak przydatnej opcji.

Zalety oprogramowania

Oprogramowanie CallCenter od Focus Telecom to narzędzie, którego użytkowanie przynosi szereg pozytywnych aspektów dla danego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim, dzięki zastosowaniu tego rodzaju systemów możliwe jest zwiększenie efektywności pracy, czyli ilości odbieranych oraz wykonywanych połączeń. Dodatkowo warto wspomnieć o efektywnym monitorowaniu pracy konsultantów, dzięki czemu możliwe jest porównywanie osiąganych przez nich wyników.