Ciągniki firmy Farmtrac

Ciągnik Farmtrac

Potoczny traktor jest to innowacyjny oraz niezawodny sprzęt dla każdego rolnika w każdym gospodarstwie. Zakup ciągnika to jedna z najważniejszych decyzji, jakie gospodarz musi podjąć. Ciągnik rolniczy to inwestycja na długie lata, chociażby z tego powodu warto dokładnie przemyśleć jego zakup.

Jaki ciągnik wybrać?

Podstawą większości gospodarstw jest ciągnik rolniczy. Bez ciągnika trudno dziś poradzić sobie nawet w niewielkim, kilkuhektarowym gospodarstwie. W 2017 roku zarejestrowano 16 415 używanych ciągników rolniczych i 10 082 nowych. Z kolei w 2017 roku na całym świecie sprzedano 2,1 miliona sztuk traktorów w porównaniu do 1,9 miliona w roku 2016.

Ciągniki rolnicze to maszyny pracujące w trudnych warunkach – muszą być odporne zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. W dzisiejszych czasach gospodarstwa rolne są jeszcze bardziej nowoczesne i zmechanizowane niż wiele lat temu. Postępujące innowacje w rolnictwie powodują, że producenci wprowadzają coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, również w traktorach. Trudno jest jednak jednoznacznie określić jaki ciągnik rolniczy będzie najlepszym rozwiązaniem. Czym się kierować przy doborze odpowiedniej maszyny? W dobie postępującej techniki rolniczej, mechanizacji i automatyzacji, coraz częściej nasuwa się pytanie, który ciągnik rolniczy wybrać. Oferta rynkowa ciągników oraz współpracujących z nimi narzędzi i maszyn rolniczych stosowanych w rolnictwie jest zróżnicowana i ciągle dostosowywana do potrzeb rolników.

Podczas rozważań na temat doboru odpowiedniego ciągnika stosuje się pewnego rodzaju uproszczenie odnoszące się do mocy silnika: w zależności od powierzchni pól uprawnych należy wybrać cięgnik o odpowiedniej mocy. Szczególnie istotne jest dokładne przeanalizowanie jakiego typu prace musi wykonywać nasz ciągnik, jaki mamy grunt.

Polskie rolnictwo napędzają w dużej mierze ciągniki rolnicze Farmtrac. W 2017 r. dużą popularnością cieszyły się Farmtrac 675 DTN.

Producent ciągników rolniczych Farmtrac

Producent Farmtrac jest jednym z największym producentów ciągników rolniczych w Polsce. Jest to jeden z czołowych producentów. Firma powstała z odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku rolniczego w Polsce. Farmtrac oferuje ciągniki uniwersalne, sprawdzające się w średnich i małych gospodarstwach jako ciągniki główne.

W trakcie produkowania ciągników rolniczych Farmtrac wykorzystano ogromną wiedzę techniczną, aby sprostać wymaganiom każdego gospodarstwa. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany, aby uzyskać maksymalny poziom konkurencyjności pod względem technicznym, niezawodności oraz kosztów. Ciągniki rolnicze Farmtrac posiadają szereg udogodnień, aby sprostać wymaganiom współczesnego rolnictwa. Oferując przy tym ciągniki rolnicze z dobrą zawrotnością, komfortem pracy oraz niezawodnymi silnikami. Gwarantuje to nie tylko oszczędność przy eksploatacji, ale także dużą moc.

Dealer Farmtrac na Podlasiu

Sklep Twojazagroda.pl posiada w swojej ofercie ciągniki rolnicze sprawdzonego producenta Farmtrac. Na stronie internetowej sklepu mają Państwo okazję wyszukać atrakcyjne oferty Farmtrac. W ofercie sklepu Twojazagroda.pl znajdują się zarówno modele proste, kompaktowe jak i nowoczesne ciągniki. Sklep ten odgrywa bardzo ważną rolę na Podlasiu jako dealer nowoczesnych ciągników rolniczych. Długa obecność na rynku Podlasia pozwoliła firmie na wypracowanie własnych metod i stylu pracy.

Dzięki konsekwentnym działaniom obecnie Twojazagroda.pl jest autoryzowanym dealerem ciągników Farmtrac. Jako dealer jednego z czołowych producentów sprzętu rolniczego firma zyskała zaufanie setek zadowolonych Klientów. Dzięki owocnej współpracy z kluczowymi partnerami – w tym producentem ciągników Farmtrac dostarczają Klientom sprawdzonych rozwiązań na rynku rolniczym.

Sklep oferuje Państwu również fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego ciągnika do potrzeb gospodarstwa. Fachowcy doradzą oraz odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Ciągniki rolnicze – ciekawostki

Kilka ciekawostek. Historia ciągników rolniczych, zarówno ta polska jak i światowa, jest fascynująca.

W 2018 roku rolnicy i inni mikroprzedsiębiorcy muszą pamiętać o zmianach w VAT. Bowiem wprowadzono konieczność comiesięcznego wysyłania dokumentu JPK_VAT do urzędu skarbowego.

Maksymalna dopuszczalna prędkość poruszania się ciągnika rolniczego w ruchu ulicznym to 30km/h (także z przyczepą). Natomiast dopuszczalna prędkość, gdy traktor przewozi drużynę robotniczą w przyczepie nie może przekraczać 20km/h.

Większość osób jednoznacznie kojarzy ciągniki rolnicze z kategorią T. Jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie, ale za kierownicą tzw. „traktora” usiąść może także osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B.

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego to obowiązkowy element w budżecie każdego rolnika.

Dobierz odpowiednią maszynę do swoich potrzeb, poznaj mocne strony ciągników rolniczych Farmtrac. Jeśli natomiast poszukujecie Państwo sprawdzonego dealera ciągników rolniczych zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu Twojazagroda.pl.