Cztery porady, które przydadzą ci się przy zakupie telewizora

Małżeństw siedzi na kanapie i ogląda film na telewizorze

Decyzja o zakupie telewizora na własną rękę zawsze powinna wiązać się z rzetelnym zapoznaniem się z tematem. Takie działanie nie opiera się tylko na walorach estetycznych czy designerskich. Nowoczesny telewizor jest przede wszystkim inwestycją na długie lata, a wiedza zebrana przed jego nabyciem pozwala wydłużyć jego przyszłą funkcjonalność oraz żywotność. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania zakupu? Sprawdź tutaj!

Technologia smart – postaw na przyszłość

Smart TV to technologia, która niewątpliwie zmienia sposób postrzegania telewizorów. Jej posiadanie w swoim sprzęcie pozwala nam nie tylko na swobodne oglądanie filmów z szeregu dowolnie wybranych platform, ale również na odtwarzanie plików audio, przegląd zdjęć czy surfowanie po Internecie.

Telewizory nowej generacji, takie jak telewizory Xiaomi, funkcjonalnością oraz konstrukcją przypominają wyspecjalizowane komputery, chociaż w żaden sposób nie wpływa to na ich estetykę zewnętrzną. Posiadają znakomitej jakości procesory, imponującą pamięć wewnętrzną, Wi-Fi, system operacyjny oraz Bluetooth, co może znacząco wpłynąć na nasz komfort ich użytkowania.

Nowy telewizor – rozmiar ma znaczenie

Chociaż na wielu portalach internetowych można spotkać się z opinią „im większy, tym lepszy”, my zdecydowanie skłaniamy się w tej kwestii ku przemyślanym zakupom. Dobrze dobrany sprzęt powinien odpowiadać naszym potrzebom, możliwościom oraz niezaprzeczalnie – współgrać z przestrzenią, w którą chcemy go wkomponować. Rozmiar wyświetlacza jest oczywiście ważny, ale nie najważniejszy.

Należy pamiętać, że każdy sprzęt elektryczny w domu powinien mieć zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Równie skrzętną uwagą jest dobranie jego kolorystyki do otoczenia, w którym będzie funkcjonował. Decydując się na zakup telewizora Full HD, zdecydowanie odradza się wybór ekranu powyżej 50-60 cali. Ze względu na stosunkowo niską rozdzielczość, może to wpłynąć na poziom rozmazania obrazu, co spowoduje utratę komfortu oglądania telewizji.

Modele ekspozycyjne – korzystaj z zaufanych źródeł

Chociaż modele znajdujące się na sklepowych wystawach zazwyczaj nie są gorsze od swoich zaplombowanych w pudełkach odpowiedników, należy mieć na uwadze, że często funkcjonują dziesiątki, a nawet setki godzin, zanim zostaną oddane potencjalnym nabywcom. Przed zakupem zawsze można zapytać sprzedawcy o udostępnienie modelu nieekspozycyjnego bądź o informację o ilości przepracowanych przez dany model godzin.

Chcąc uniknąć nieporozumień, warto zdecydować się na zakup telewizora w dbającym o potrzeby klienta źródle, od zaufanych producentów, takich jak Samsung, TCL czy Xiaomi,

Ultra HD – standardowe wyposażenie w XXI wieku

Technologia UHD, znana również jako Ultra HD czy Super Hi-Vision, jest kolejnym, innowacyjnym rozwiązaniem, zaraz po Full HD. Na czym polega? UHD odnosi się do udostępniania i odtwarzania wideo w rozdzielczości, która wynosi dokładnie 3840×2160 pikseli. Taki standard zapewnia niezwykle wyraźny i ostry obraz, bezpośrednio wpływający na komfort oraz satysfakcję z oglądania.

Obecnie w branży technologicznej to rozwiązanie traktowane jest jako zupełnie podstawowe i standardowe wyposażenie telewizora, a wszystkie inne rozdzielczości często określa się mianem przestarzałych. Tutaj zdecydowanie na pierwszy plan wysuwa się telewizor Samsung, który oprócz wszystkich wymienionych wyżej udogodnień, może pochwalić się częstotliwością odświeżania ekranu 120 Hz, gotowym na odbiór cyfrowy tunerem DVB-T2, funkcją XBOX GAME PASS oraz aż czterema złączami HDMI. Przyjemność z użytkowania gwarantowana!