Dlaczego warto korzystać z programu do obsługi zleceń?

Kobieta korzyts a zprogramu do obsługi zleceń

Sprawna obsługa zleceń przekłada się na lepszą wydajność firmy oraz pomaga zwiększyć zyski. Idealnym wsparciem dla przedsiębiorców jest specjalny program do zarządzania firmą, z którego można korzystać na komputerach i urządzeniach mobilnych. Jak jednak wybrać odpowiednią aplikację?

Płatny czy darmowy?

Z internetu można pobrać darmowe aplikacje do obsługi zleceń, nie są one jednak szczególnie pomocne ze względu na skromne menu i ograniczony dostęp do kluczowych informacji. Darmowy program ma tylko podstawowe usługi, podczas gdy w aplikacji FaciliTime jest wiele dodatkowych funkcji, co rzeczywiście bardzo usprawnia pracę oraz zapewnia pełną kontrolę nad zleceniami. Do tego płatna aplikacja jest znacznie lepiej chroniona – nie ma ryzyka, że ktoś przechwyci firmowe dane, a informacje o klientach i pracownikach są przechowywane zgodnie z RODO.

Co daje korzystanie z programu do obsługi zleceń?

Podstawą aplikacji jest wygodny planer oraz funkcja asystenta, dzięki której łatwiej można ustawić grafik i porozdzielać konkretne zadania swoim pracownikom. Program przypomina o terminie realizacji zleceń, ustawia priorytety, informuje na przykład o brakach w magazynie albo konieczności zamówienia dodatkowych materiałów. Dobry program ma czytelny interfejs, co ułatwia śledzenie postępu prac i pozwala szybko zareagować na niespodziewane problemy.

Dużym udogodnieniem jest także system komunikacji między pracownikami i przełożonymi. Aplikacja pokazuje, kto czym się zajmuje, więc unika się niepotrzebnego, kosztownego dublowania zadań. Można też szybko porozumieć się z wybranymi osobami i przesłać im potrzebne informacje, a jeśli do niektórych danych dostęp ma być ograniczony, wystarczy ustawić stosowne uprawnienia.

Program dla wybranej branży

W aplikacji FaciliTime funkcjonalność programu jest dostosowana do wymogów konkretnej branży, na przykład elektrycznej albo hydraulicznej. Nie ma też żadnego problemu z zarządzeniem pracownikami terenowymi – aplikacja usprawnia komunikację i na bieżąco pokazuje, gdzie znajdują się wszystkie osoby wysłane do realizacji zleceń w terenie. Aplikacja nadzoruje także flotę firmowych samochodów, aktualizując mapę w czasie rzeczywistym – jeśli na drodze występują jakiekolwiek trudności, wystarczy wytyczyć nową trasę.