Która firma fotowoltaiczna zapewni kompleksowe usługi?

Fotowoltaika.

Montaż paneli fotowoltaicznych to coraz popularniejsza forma inwestycji w odnawialne źródła energii. Sprzyjają temu nie tylko liczne oferty zakupu paneli i ich coraz korzystniejsze ceny, ale również rosnąca ilość programów rządowych, gwarantujących dopłaty. Kompleksowe usługi w tym zakresie oferuje firma fotowoltaiczna.

 

  1. Jakie usługi świadczy dobra firma fotowoltaiczna?
  2. Firma montująca panele fotowoltaiczne czy rozwiązanie kompleksowe?

Poszczególne firmy zajmujące się fotowoltaiką, oferują różny zakres usług. Praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kompleksowej, obejmującej doradztwo, projekt instalacji, sprzedaż jej komponentów oraz ich montaż.

Jakie usługi świadczy dobra firma fotowoltaiczna?

Prawdziwi giganci na rynku OZE, którzy zajmują się fotowoltaiką, nie są jedynie dystrybutorami paneli fotowoltaicznych oraz osprzętu potrzebnego do stworzenia funkcjonalnej instalacji. Dobra firma fotowoltaiczna to partner oferujący kompleksowe usługi w zakresie fotowoltaiki. Klient może więc liczyć na doradztwo w wyborze odpowiednich paneli, stworzenie funkcjonalnego projektu instalacji, a następnie zakup wszystkich elementów. Pełen pakiet obejmuje również montaż paneli oraz obsługę serwisową i gwarancyjną. Każde gospodarstwo domowe potrzebuje indywidualnych rozwiązań, dlatego tak ważne jest skorzystanie z usług firmy, dla której fotowoltaika nie ma żadnych tajemnic. Dzięki temu doświadczeni pracownicy mogą wykonać audyt, sprawdzić, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w przypadku danego klienta, a następnie wybrać i zamontować niezbędne panele wraz z towarzyszącymi im elementami instalacji.

Firma montująca panele fotowoltaiczne czy rozwiązanie kompleksowe?

Liczba firm zajmujących się montażem paneli fotowoltaicznych stale rośnie. Nie brakuje również przedsiębiorstw zajmujących się jedynie dystrybucją wszystkich elementów instalacji fotowoltaicznych. Inwestor, który zamierza zainwestować w taką instalację, staje więc przed wyborem, czy zdecydować się na wykonawcę oferującego kompleksową usługę, czy zaangażować się osobiście – kupić panele od ich dystrybutora, a montaż zlecić innej firmie. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Drugie pozornie wiąże się z oszczędnościami, ponieważ zakup i montaż paneli to w tym wypadku dwie różne usługi, można więc wybrać firmy, które oferują najniższe ceny na rynku. Jednak pierwsze rozwiązanie, a więc wybór oferty kompleksowej, wiąże się z realnymi oszczędnościami. Firma montująca panele fotowoltaiczne, będąca jednocześnie ich sprzedawcą, może zastosować obniżoną stawkę VAT do całej usługi, co rzeczywiście obniża koszty, jakie ponosi inwestor.