Zadbaj o piękny zapach domu w jesienne wieczory

Zapachowe świece jesienne w domu

Dobierające końca lato to czas, kiedy powoli zaczynamy myśleć o dłuższych, jesiennych wieczorach, które nas czekają. Większą uwagę zaczynamy na nowo kierować w stronę domowych wnętrz, które będą naszym schronieniem. Warto zadbać, by panował w nich dobry klimat.

Zapachy i ogień

Jednym z najłatwiejszych sposobów, aby zadbać o dobry klimat w domowych wnętrzach, jest zapach. Oczywiście przed jesienią dobrze zadbać nieco o porządek, pozbyć się rzeczy, z których nie będziemy korzystać przez najbliższe miesiące. Jesienne porządki to zawsze dobry pomysł, bo przynoszą równowagę nie tylko w przestrzeni, ale i spokój w głowie. Kiedy już jednak opanujesz to, co dzieje się w przestrzeni wokół ciebie, możesz pomyśleć o pięknych zapachach. Oczywiście suszone kwiaty, owoce, grzyby, które niedługo się pojawią, w kuchni mogą wprowadzić piękne aromaty. W salonie i sypialni warto zaś postawić na coś wyjątkowego. Z pomocą przychodzą naturalne świece uzupełnione olejkami eterycznymi.

Wosk sojowy kontra parafina

Światło zawsze przynosi spokój i ukojenie. Warto jednak zastanowić się nad jego źródłem. Niemałe znaczenie ma bowiem, czy sięgasz po świecę parafinową czy tę wykonaną z wosku sojowego. Pierwsza jest oczywiście tańsza, bardziej dostępna, występująca w nieskończonej ilości wersji. Problem jednak polega na tym, że z ekologią ma niewiele wspólnego (powstaje w procesie destylacji ropy naftowej), brzydko się dymi, a przede wszystkim podczas spalania wydziela tak niebezpieczne substancje jak toluen i benzen. Substancje te u jednych mogą powodować bóle głowy, poczucie otępienia, niestety u innych mogą przyczyniać się do rozwoju chorób nowotworowych. To tylko początek listy zarzutów. Z kolei świece naturalne produkuje się z ekologicznego wosku sojowego, który nie tylko pięknie się pali, to nie wydziela żadnych niebezpiecznych substancji, a rozlany nie grozi oparzeniem czy zniszczeniem mebli. Naturalne świece dodatkowo są wzbogacone olejkami eterycznymi.

Jesienne kompozycje

Genialną propozycję zapachową na jesienne wieczory stanowi świeca o korzennym aromacie, który wosk sojowy zawdzięcza olejkowi z pomarańczy i olejkowi z kory cynamonowca. Czy można wyobrazić sobie bardziej jesienną kompozycję? Świece to jednak nie tylko piękne zapachy, ale i zapachy, które mogą działać. Świecę z dodatkiem olejku z cytronelli, miętowego i eukaliptusowego możesz wykorzystać na przykład przy praktyce wdzięczności czy innej medytacji. Aromaterapia w takim przypadku sprawdza się genialnie.