Jak założyć swój fundusz inwestycyjny?

Kobieta wkłada monetę do niebieskiej skarbonki

Artykuł sponsorowany.

Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie własnej działalności i aktywne rozwijanie biznesu wymaga szeregu kompetencji i umiejętności. Jeśli chcesz działać przedsiębiorczo i produktywnie – musisz włożyć w swoją edukację sporo wysiłku. I choć wiemy dobrze, że praktyka czyni mistrza, to jednak solidna dawka teorii również bywa nieoceniona w procesie samorozwoju. Aby czas w ciągu doby wykorzystać do maksimum, warto sięgnąć po podcast biznesowy, który z powodzeniem odtworzysz, stojąc w porannych korkach albo gotując obiad.

W tym artykule opowiemy Ci nie tylko o tym, jaką wartość niosą ze sobą podcasty biznesowe, lecz także o jednym z ciekawszych podcastów o tej tematyce – mowa o audycji Macieja Filipkowskiego, eksperta we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w branżach takich jak IT, rozrywka czy elektronika.

Podcast biznesowy, czyli wiedza oraz inspiracje dla przedsiębiorców

Słuchacze podcastów często wspominają o tym, że jedno hasło zasłyszane w audycji potrafiło odmienić ich spojrzenie na prowadzenie biznesu, a nawet na całokształt podejścia do życia. Autentyczne, szczere wywiady z osobami, które w swojej karierze już wiele osiągnęły, mogą stać się paliwem do Twoich własnych działań, dzięki któremu zrealizujesz nawet największe ambicje i wszystkie postawione sobie cele.

Co znajdziesz w podcastach biznesowych?

Każdy odcinek podcastu biznesowego to nowa dawka wiedzy i okazja do poznania bliżej fascynujących, zaangażowanych ludzi. Z jednej strony możesz usłyszeć historie osób, które już dawno mają pierwsze kroki za sobą, i tym samym zdobyć od nich garść cennych rad dotyczących prowadzenia biznesu, a z drugiej – fantastyczne, często bardzo inspirujące historie tych, którzy dopiero odważyli się zacząć. 

Czasem znajdziesz tak podstawowe informacje, jak to, skąd pozyskać finansowanie na rozwój działalności czy od czego zależą zyski firmy, a także jak zorganizować zgrany i zmotywowany zespół, po bardziej konkretne, specyficzne tematy: jak transparentność finansowa firmy wpływa na pracowników albo dlaczego CEO powinien mieć czas na sen? Jak budować kulturę organizacji i delegować obowiązki? Wreszcie pojawiają się też osobiste historie: skąd u Aliny Sztoch pomysł na reaktywowanie kultowej marki Kubota? Jak marka ZOWIE, zidentyfikowała potrzebę współpracy z inwestorami?

Zaprojektuj Swoje Życie – bo warto!

Maciej Filipkowski przeprowadza rozmowy z CEO dużych firm, samodzielnymi przedsiębiorcami, prawnikami, specjalistami do spraw marketingu czy inwestorami. Każdy odcinek to ogromna wartość i świetne doświadczenie dla tych, którzy myślą o rozwoju własnego biznesu czy nawet siebie samego. 


Z podcastów Zaprojektuj Swoje Życie dowiesz się, dlaczego relacje z ludźmi to cenna waluta, w co inwestować w nadchodzącym roku czy dlaczego samotność w biznesie nie jest dobra.

Przykład podcastu biznesowego – Jak okiełznać światowe giełdy?

Jednym z gości Macieja Filipkowskiego był Piotr Żółkiewicz, inwestor z pasji i zawodu, mający na swoim koncie wiele naprawdę spektakularnych osiągnięć, do których doszedł własną pracą. Stał się współtwórcą sukcesu giełdowego spółki Medicalgorithmics S.A., którą potrafił przekształcić z 6-osobowej firmy w spółkę o miliardowej kapitalizacji. 

Podcast biznesowy z Piotrem Żółkiewiczem był okazją do rozmowy o karierze, studiach (co może Cię zaskoczyć – niekoniecznie udanych, ani też, jak się okazuje z historii Piotra, niezbędnych w rozwoju kariery!), finansach i wreszcie – inwestycjach. Obecnie gość audycji prowadzi fundusz Zolkiewicz & Partners i inwestuje przede wszystkim w firmy szybko rosnące – to absolutnie inspirująca historia.