Jakie są rodzaje i zastosowanie zatyczek do tub?

Tekturowe tyby z białymi zatyczkami

Artykuł partnera.

Odpowiednie opakowanie transportowanych lub magazynowanych przedmiotów i dokumentów to gwarancja ich bezpieczeństwa. Delikatne przedmioty oraz dokumenty pakujemy zwykle w specjalne tuby i tuleje, które w połączeniu z dopasowanymi do nich zatyczkami, stanowią doskonałe zabezpieczenie transportowanych przedmiotów przed uszkodzeniem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jakie są rodzaje i zastosowanie zatyczek do tub? Odpowiadamy!

Tuby tekturowe – co można w nich przechowywać?

Tuby tekturowe służą zabezpieczaniu transportowanych przedmiotów przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Odpowiedniej grubości, trwałe i wytrzymałe tuby papierowe ze szczelnie zamykaną zatyczką, zabezpieczą nie tylko cenne dokumenty, ale i plakaty czy prace plastyczne, a także inne elementy, które podczas transportu mogłyby ulec zgnieceniu czy zabrudzeniu.

By tuba kartonowa spełniała swoje zadanie, potrzebuje odpowiednio dopasowanej zatyczki – takie połączenie umożliwi maksymalne zabezpieczenie dokumentów przed zagubieniem, zabrudzeniem, uszkodzeniem i wilgocią. Godną polecenia firmą, oferującą wysokiej jakości tuby tekturowe oraz zatyczki do tub, jest Polkar.

Rodzaje zatyczek do tub

Zatyczki do tub wykonywane są zwykle z trwałego, odpornego i wytrzymałego polietylenu (plastiku) oraz metalu. Dostępność zatyczek w wielu rozmaitych formatach, kształtach i kolorach sprawia, że z powodzeniem można dopasować je praktycznie do każdego kształtu i wielkości tuby. Zatyczki plastikowe i metalowe to produkty wielokrotnego użytku, dlatego też ich stosowanie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne – dzięki temu, że zatyczki można wykorzystywać wielokrotnie, jako ich użytkownicy, przyczyniamy się do zmniejszenia produkcji nowych egzemplarzy.

Solidne tekturowe tuby w połączeniu z zatyczkami, stanowią wytrzymałe, niedrogie i ekologiczne opakowanie, chroniące zawartość przed zagubieniem, uszkodzeniem, zgnieceniem i szkodliwym wpływem wilgoci.

Zatyczki do tub – gdzie znajdują zastosowanie?

Zarówno plastikowe, jak i metalowe zatyczki do tub zabezpieczają wartościowe produkty znajdujące się w papierowej tubie. Ich zastosowanie nie sprowadza się jednak wyłącznie do zabezpieczania zawartości tekturowej tulei. Zatyczki z powodzeniem wykorzystywane są również w branży meblarskiej, w budownictwie (gdzie można zastosować je jako zaślepki do rur o różnej średnicy) oraz w produkcji maszynowej. Zatyczki do tub wykorzystywane są również m. in. w produkcji artykułów spożywczych i w biurach architektonicznych. Są niezbędnikiem każdego studenta ASP, który w tekturowej tubie, obustronnie zabezpieczonej zatyczką, przechowuje swoje prace.