Korzystaj z zasięgu. Internet LTE na kartę

Kobieta w domu korzysta z internetu LTE na karte

LTE (Long Term Evolution) to jedna z opcji internetowych połączeń mobilnych. Dzięki niej można cieszyć się doskonałą jakością połączenia z siecią. Jest to możliwe za pośrednictwem nadajników największych operatorów telefonii komórkowej, wykorzystujących technologię bezprzewodowej transmisji danych.

Jak działa internet LTE na kartę?

W Polsce rozwiązanie to wdrożono w pierwszej dekadzie XXI wieku. Od tego czasu z technologii LTE może korzystać nawet 99% mieszkańców kraju. Czy korzysta? Jeszcze nie, ale niewykluczone, że to się zmieni bardzo szybko.

Według szacunków GUS w 2021 roku 72% gospodarstw domowych mających dostęp do sieci korzystało z internetu mobilnego. Wzrost jest dynamiczny, bo rok wcześniej było to ponad 5 punktów procentowych mniej. Jak można zacząć korzystać z tak świetnego rozwiązania, jakim jest internet LTE na kartę? Możesz to zrobić szybko, bezboleśnie i bez zbędnych formalności. Pomoże w tym świetnie sformatowana usługa od Mobile Vikings. Za 40 złotych można zaopatrzyć się w potężną paczkę 100 GB i wykorzystać ją na połączenia internetowe w dowolnym miejscu, w którym jest zasięg sieci Play (to z ich nadajników korzystają mobilni Vikingowie). Latem na środku mazurskiego jeziora, zimą na górskich stokach, a wiosną na najpiękniej ukwieconej łące – gdzie tylko zechcesz.

Kto powinien korzystać z internetu LTE na kartę?

Pracujesz nie tylko w domu? Jeździsz w delegacje i musisz mieć kontakt z innymi? Dużo podróżujesz? Często zmieniasz miejsce zamieszkania? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, jesteś potencjalnym użytkownikiem internetu mobilnego. Dzięki technologii LTE Twój smartfon, tablet czy laptop będą mogły w każdym momencie łączyć się z siecią.

No dobrze, a co z parametrami takiego połączenia? Teoria mówi, że dzięki LTE internet można pobierać z prędkością ok. 300 Mb/s. Praktyka dodaje do tego kilka warunków, takich jak odległość od nadajnika, liczba aktywnych użytkowników w okolicy, a nawet model urządzenia, z którego korzystasz. Pamiętaj też o limicie danych. Ale ten będziesz mógł wygodnie dopasować do swoich potrzeb, w zależności od tego, do czego używasz sieci. A jak Ci zabraknie, to zawsze możesz dokupić nowy pakiet, np. przez aplikację Viking App. I stale cieszyć się dostępem do internetu.