Przydatne akcesoria do pracy przy komputerze

Mężczyzna korzysta z akcesori przydatnych w biurze

Praca w domu jest powszechna dla wielu osób. Największą zaletą domowego biura jest przede wszystkim wygoda, a także skrócony czas dojazdu do biura. Problemem jest jednak odpowiednie zagospodarowanie czasu oraz przestrzeni. W związku z tym jakie akcesoria najlepiej kupić do pracy przy komputerze?

Klawiatura do pracy w domu

Zamawiając nową klawiaturę, trzeba też wybrać między klawiaturą bezprzewodową a standardowym modelem z kablem. Klawiatura dla programisty bezprzewodowa jest w stanie obecnie pracować na jednym ładowaniu lub też na jednej baterii nawet przez kilka miesięcy. W związku z tym nie ma więc ryzyka, że co kilka tygodni trzeba będzie wymieniać baterie. Z drugiej jednak strony klawiatury bezprzewodowe zmniejszają liczbę kabli na biurku, a tym samym pozwalają na zdalne sterowanie filmem uruchomionym na komputerze, jeśli umieścimy komputer obok kanapy.

Klawiatury mechaniczne są niezbędne dla programistów, którzy spędzają dużo czasu przy komputerze podczas pisania kodu. Klawisze mechaniczne pozwalają tym samym programistom pisać szybciej i z mniejszym wysiłkiem, ponieważ droga naciskania klawiszy jest krótsza. Warto dodać, że klawiatury mechaniczne są również wytrzymałe i mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak programowalne klawisze. Są często używane przez osoby, które piszą na klawiaturze przez długi czas. Takie klawiatury są idealne dla copywriterów, dziennikarzy czy też właśnie programistów.

Niektóre modele posiadają podświetlane klawisze, co ułatwia pracę w nocy. Niektóre modele mają również klawisze numeryczne, które pozwalają na szybsze wpisywanie zdań zawierających liczby. Oczywiście ważny jest też wybór wysokości klawiatury. Wpływa to na komfort obsługi.

Przydatne słuchawki do pracy zdalnej

Wyzwaniem związanym z pracą zdalną jest też hałas wytwarzany przez innych członków rodziny, zwierzęta domowe, ludzi czy też samochody za oknem. Trudno w związku z tym skupić się na pracy w takim otoczeniu, ale słuchawki bezprzewodowe nauszne mogą łatwo rozwiązać ten problem. Nawet jeśli ograniczysz się do słuchawek z wysokim poziomem tłumienia dźwięków zewnętrznych, wybór jest bardzo duży. Rozmowy ze współpracownikami czy też słuchanie muzyki stają się dzięki tym gadżetom łatwiejsze, a także bardziej komfortowe.

Inne gadżety, które sprawiają, że praca zdalna jest bardziej komfortowa to na przykład:

  • Fotele gamingowe, które pozwalają siedzieć w wygodnej pozycji,
  • Podświetlane klawiatury.

W związku z tym słuchawki bezprzewodowe to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, komfort. Jeśli Twoja praca nie wymaga ciągłego siedzenia przed komputerem, słuchawki bezprzewodowe pozwolą rozprostować nogi bez niechcianych przerw. Modele przewodowe oferują dobry zasięg oraz jakość dźwięku. Nie wymagają również ładowania, a regulacja głośności jest łatwa.

Przy okazji omawiania gadżetów warto zapoznać się z ciekawym produktem, którym jest wideodomofon znany również jako „domofony z kamerą”. Urządzenie to przede wszystkim spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego domofonu, ale uzupełnione jest o kamerę do wyświetlania obrazu. Główną funkcją wideodomofonu jest między innymi zapewnienie mieszkańcom maksymalnego komfortu, a tym samym bezpieczeństwa. Jaki wideodomofon wybrać? Warto zaznaczyć, że niektóre modele tego typu urządzeń posiadają bardzo przydatne funkcje, jak na przykład nagrywanie rozmów, zapisywanie obrazów na karcie SD- zdjęcia gości, nagrywanie wideo. Ruchoma kamera zapewniająca szerszy kąt widzenia. Urządzenie można również podłączyć do urządzeń mobilnych.