Krzesło– ważny element mebli ogrodowych

ogród przy małym domie

Krzesła ogrodowe to istotny element kompletu wypoczynkowego. Biesiadowanie na świeższym powietrzu jest coraz popularniejsze i chętniej meblujemy nasz ogród czy taras ogromnym stołem z krzesłami, który pomieści całą rodzinę wraz ze znajomymi. Jakie ciekawe propozycje krzeseł ogrodowych na nadchodzący sezon wiosenno-letni możemy odnaleźć w ofercie sklepów wnętrzarskich?

Nowe odsłony technorattanu

Technorattan inaczej zwany ekorattanem to niezwykle popularne tworzywo do produkcji mebli ogrodowych. Materiał jest niebywale odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Nie szkodzą mu ani promienie UV czy nadmierna wilgoć. Łatwo utrzymuje się go w czystości, a wykonane z niego meble są stosunkowo lekkie do przenoszenia. To od kilku sezonów jeden z najmodniejszych materiałów, z których produkuje się meble ogrodowe w tym również krzesła.  Nowością jest natomiast w tym sezonie coraz częstsze łączenie tego tworzywa z drewnem takowym lub akacjowym. Krzesła wykonane z tych materiałów są jednocześnie niezwykle wygodne jak niebywale oryginalne. To połączenie tradycji z nowoczesnością, nadające klasycznym plecionkom niezwykle nowatorskie formy poprzez zestawienie ich ze szlachetnym drewnem.

Nowoczesne designy

W nadchodzącym sezonie projektanci mebli dużą uwagę przyłożyli do stworzenia nowych propozycji mebli ogrodowych. Wyraźnie można zauważyć przenikanie stylów wnętrzarskich do ich designu. Jakie zatem można zauważyć stylistyczne prawidłowości w przypadku krzeseł ogrodowych?

Krzesła ogrodowe nawiązujące do stylistyki nowoczesnej, loftowej czy modernistycznej są bardzo proste w formie. Dominująca kolorystyka to biel, szarość czy czerń. Jednym z materiałów, z których wykonane są tego typu meble, jest aluminium.

Kolejnym krzesłem o bardzo lekkiej, minimalistycznej formie jest model wykonany ze stali w kolorze białym. Mebel pokryty jest na siedzisku i oparciu wodoodporną tkaniną poliestrową. Materiały, z których wykonane jest krzesło, są wysoce odporne na szkodliwe warunki zewnętrzne. Dla ulubieńców stylu kolonialnego czy orientalnego również pojawiają się intrygujące propozycje.  Krzesła wykonane z drewna takowego lub akacjowego należą właśnie do nich. W zależności od modelu siedzisko i oparcie wykonane są z ciekawie splecionych sznurków, ekoskóry lub technorattanu. Dominujące kolory to beż, brąz i czerń. Niebywale ciekawą propozycją są krzesła idealnie psujące do stylistyki boho, vintage czy elektrycznego. Należą do nich wykonane z aluminium proste w formie modele w kolorach pudrowego różu, seledynu, żółci lub limonki.

Nowe materiały – nowa jakość

W przedstawionych powyżej propozycjach projektanci wykorzystują coraz częściej nowego rodzaju materiały takie jak aluminium, ekoskórę, technorattan, czy drewno takowe i akacjowe. Wybijając krzesło do ogrodu, warto oprócz designu dokładnie sprawdzić, z jakiej jakości surowców został wykonany mebel. Ekskluzywne meble są dużo droższe niż powszechnie dostępne, jednak ich trwałość i wykończenie znacząco odbiegają od szeroko dostępnych, masowych produktów.