Master of Business Administration – co to za studia i jakie dają możliwości?

Masz wrażenie, że stoisz w miejscu w swoim rozwoju zawodowym? Chcesz pogłębić swoje zasoby wiedzy o informacje z zakresu zarządzania publicznego? Studia podyplomowe na kierunku Master of Business Administration w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu to może być coś dla Ciebie! Jaki jest ten kierunek i czego dotyczy?

Master of Business Administration – świat biznesu i marketingu stoi otworem

Kierunek MBA jest dwusemestralną przygodą z administracją publiczną. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na liderów w branży, którzy nie tylko działają mądrze i rozważnie, ale również są wsparciem i przewodnikiem dla swojego zespołu. Głównym założeniem i podstawą kształcenia na powyższym kierunku jest docelowe udoskonalenie kompetencji w sferze zarządzania i przywództwa organów administracji publicznej.

Bycie menedżerem to nie tylko sterowanie pracą zespołu, ale również podejmowanie decyzji wymagających kreatywnego toku myślenia. Studia te pomogą zyskać wiedzę, która przekładając się na działanie, nauczy Cię wszechstronności w podejmowaniu rozwiązań związanych z najnowszymi trendami i wymogami w zarządzaniu publicznym. Wliczają się w to również: praktyka w partnerstwie oraz współpracy w formacie horyzontalnym i sektorowym a także nauka myślenia projektowego i sieciowego. Studenci mają do wyboru zajęcia z zakresu przywództwa, ekonomii i finansów oraz elastycznego współzarządzania. Dzięki różnorodności tematyki zajęć i pozyskanym umiejętnościom, studenci doskonale poradzą sobie na stanowiskach menedżerskich oraz z powodzeniem zakładać własną działalność. Do zalet tego kierunku z pewnością można zaliczyć kadrę wykładowców – praktyków zarządzania publicznego oraz doświadczonych menedżerów z sektora publicznego, prywatnego, pozarządowego i naukowego.

Jakie są możliwości po studiach podyplomowych MBA?

Źródło: https://www.handlowa.eu/

Studenci zyskują szereg korzyści, które znacznie ułatwiają im dalszą karierę zawodową. Do zalet ukończenia tego kierunku należą:

  • Zyskanie konkretnej wiedzy co do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, która przydatna jest w dalszej karierze zawodowej;
  • Wiedza od najlepszych;
  • Nauka poprzez praktykę: studium przypadku, wizyty studyjne, zajęcia terenowe;
  • Dzięki elastycznemu programowi, studia są dopasowane do indywidualnych potrzeb;
  • Praca dyplomowa ma charakter projektu zaliczeniowego o charakterze implementacyjnym.

Absolwent dzięki zdobyciu różnorodnej wiedzy z zakresu zdolności przywódczych ma wiele możliwości, jeśli chodzi o stanowiska pracy. Może być to stanowisko nadzorcy w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, są tu zwolnieni z obowiązku składania egzaminu. Doskonale poradzą sobie na stanowiskach menedżerskich w korporacjach bądź jako odrębna jednostka we własnej działalności gospodarczej. Możliwości jest wiele i to od Ciebie zależy, którą wybierzesz! A warto! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o studiach, zajrzyj na stronę WSH: https://www.handlowa.eu/PL .