Nest Oszczędności pozwolą zaoszczędzić, przy ciągłym dostępie do gotówki

Zaoszczędzone pieniądze leżą na stole

Artykuł sponsorowany.

Gromadzenie oszczędności w przysłowiowej skarpecie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pieniądze nie tylko w żaden sposób nie pracują, ale są również mało bezpieczne. Również lokata terminowa w przypadku wielu osób nie sprawdza się najlepiej. Nie daje bowiem pełnej elastyczności w dostępnie do własnych pieniędzy. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością są konta oszczędnościowe. Stanowią one rozwiązanie pośrednie między lokatami a przechowywaniem pieniędzy na zwykłym rachunku bądź w domowej szufladzie. Tym razem przyjrzymy się rachunkowi Nest Oszczędności. Spróbujemy go przeanalizować, zwracając uwagę na kwestie najbardziej istotne dla klientów.

Lokata czy konto oszczędnościowe – co wybrać?

Jeśli chcesz oszczędzać, masz do wyboru dwa podstawowe produkty bankowe:

  • lokatę terminową;
  • konto oszczędnościowe.

Lokata to dobry wybór, jeśli stawiasz na stabilny zysk odłożony w czasie, a jednocześnie nie musisz martwić się możliwością skorzystania z pieniędzy w dowolnym momencie. Zakładając lokatę, trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że odsetki zostaną naliczone dopiero po upływie czasu, na jaki została założona. Jeśli lokata zostanie zamknięta przed czasem, odsetki zostaną utracone. Z kolei konto oszczędnościowe jest dużo bardziej elastyczne. Cechuje się swobodą dostępu do oszczędności i możliwością wypłaty środków bez utraty naliczonych odsetek.

Czym charakteryzuje się konto Nest Oszczędności?

Konta oszczędnościowe to produkty bankowe, które mają wiele cech wspólnych niezależnie od tego, z usług jakiego banku zdecydujemy się skorzystać. Tym, co wyróżnia więc również dostępne konto Nest Oszczędności jest nieograniczony dostęp do zgromadzonych oszczędności. Decydując się na skorzystanie z tego rachunku, nie trzeba obawiać się tego, że w razie potrzeby wypłata pieniędzy nie będzie możliwa. Jeśli tylko zgromadzone na koncie oszczędności będą Ci potrzebne, wypłacisz je w dowolnym momencie, nie tracąc przy tym odsetek. Pod tym względem konta oszczędnościowe przewyższają lokaty w bankach, które nie zapewniają wypłaty odsetek, jeśli lokata zostanie zamknięta przed ustalonym terminem.

Konto oszczędnościowe

Nest Oszczędności oprocentowanie – na jaki zysk można liczyć, decydując się na konto Nest Oszczędności?

Oprocentowanie konta Nest Oszczędności wypada całkiem nieźle na tle konkurencji. Oczywiście trzeba pamiętać, że tyczy się to oferty promocyjnej. Nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie na poziomie aż 6%. Jest to poziom naprawdę przyzwoity. Niestety, jak to w przypadku promocji bywa, akcja nie jest stała. Promocja obejmuje jedynie trzy miesiące: miesiąc, w którym konto zostało założone, a także dwa kolejne następujące po nim miesiące. Co więcej, takie oprocentowanie dotyczy wyłącznie kwot do stu tysięcy złotych. Jeśli udało Ci się zaoszczędzić więcej, do nadwyżki zostanie zastosowane oprocentowanie standardowe, którego wysokość może naprawdę rozczarować.

Jakie oprocentowanie Nest Bank zapewnia po zakończeniu promocji?

Konto Nest Oszczędności po zakończeniu promocji objęte jest różnym oprocentowaniem w zależności od środków, które zgromadzone są na koncie. W przypadku depozytów do 100 tysięcy złotych, wartość oprocentowania jest zmienna. Jest ono ustalane w oparciu o stawkę WIBOR 3M. Marża oprocentowania w tym wypadku równa jest 4%. Jeśli na koncie będziesz mieć więcej niż 100 tysięcy złotych, nadwyżka zostanie objęta oprocentowaniem stałym wynoszącym 0,01%. Wartość ta jest katastrofalnie niska i nie gwarantuje praktycznie żadnych sensownych zysków nawet wtedy, kiedy na koncie znajduje się duża suma. Rozsądnym wydaje się więc poszukiwanie ofert promocyjnych z wyższym oprocentowaniem.

Czy do oszczędzania z Nest Bankiem potrzebne jest konto osobiste?

Konta osobiste zaliczane są do najczęściej wybieranych produktów bankowych. Coraz trudniej znaleźć osobę, która takiego rachunku nie posiada. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że klienci banków nie są zadowoleni, kiedy wymogiem skorzystania z jakiejś oferty promocyjnej jest właśnie założenie rachunku osobistego. Pod tym względem Nest Bank rozczarowuje. Aby w ogóle założyć konto Nest Oszczędności, Nest Konto jest niezbędne. Plusem oferty jest jednak to, że nie zapłacisz ani za prowadzenie rachunku, ani za korzystanie z karty debetowej. Brak opłat zmniejsza nieco uciążliwość tego wymogu. Więcej informacji o koncie znajduje się również w serwisie FinansowyOpiekun.pl

Jak wygląda korzystanie z Nest Konta Oszczędnościowego?

Decydując się na konto Nest Oszczędności, nie musisz obawiać się opłat za prowadzenie rachunku. Darmowe jest zarówno samo otwarcie konta, jak i jego prowadzenie. Bank zapewnia klientom jeden darmowy przelew w miesiącu. Jeśli zamierzasz zlecać ich więcej, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Im więcej przelewów, tym oczywiście z większym wydatkiem musisz się liczyć. Warto jednak pamiętać, że konta oszczędnościowe służą raczej gromadzeniu pieniędzy i większość osób dokonuje z nich wypłat bardzo rzadko. Jeden darmowy przelew nie musi więc być żadną przeszkodą.

Jak założyć konto Nest Oszczędności?

Decydując się na oszczędzanie z Bankiem Nest, nie trzeba obawiać się żadnych trudności z założeniem rachunku. Wystarczy zalogować się do bankowości internetowej lub skorzystać z aplikacji mobilnej, a następnie złożyć wniosek o otwarcie konta Nest Oszczędności. Ci, którzy nie posiadają rachunku osobistego Nest Konto, muszą najpierw otworzyć ten rachunek. Dopiero wtedy należy podjąć kroki pozwalające na założenie rachunku Oszczędności. Warto jednak pamiętać, że w obu przypadkach procedura jest naprawdę mało skomplikowana. Warto dodać, że dzisiaj bez wychodzenia z domu można zakładać również inne rodzaje kont, na przykład konta walutowe. Jest to rozwiązanie wygodne, komfortowe i zapewniające oszczędność czasu.

Kiedy można wypłacić oszczędności zgromadzone na koncie Nest Oszczędności?

Nest Oszczędności konto to rozwiązanie, które gwarantuje dostęp do odłożonych przez siebie pieniędzy. Bank daje możliwość wypłaty pieniędzy w momencie dowolnie wybranym przez klienta. Zakładając konto, nie musisz więc obawiać się tego, że nie skorzystasz z nich, kiedy będą Ci potrzebne. Podobnie jak w przypadku innych banków, wypłata pieniędzy z konta Nest Oszczędności nie wiąże się z utratą odsetek. Warto pamiętać, że w przypadku kont oszczędnościowych – w tym również omawianego rachunku Banku Nest – możliwe są nie tylko wypłaty, ale także wpłaty pieniędzy. W efekcie oszczędzanie może przebiegać płynnie.

Konta oszczędnościowe wybierane są coraz chętniej. Pozwalają na wygodne, sukcesywne odkładanie nawet niewielkich kwot w dowolnym momencie. Jednocześnie nie zamrażają gotówki na dłuższy czas – dostęp do niej jest cały czas zachowany. Wybierając konto oszczędnościowe, pamiętaj, że obecnie nie brakuje ofert promocyjnych, które gwarantują oprocentowanie na poziomie wyższym niż zazwyczaj. Konto Nest Oszczędności jest jednym z tych rachunków, którym warto się zainteresować, poszukując korzystnych warunków. Trzeba jednak pamiętać, że po zakończeniu okresu promocyjnego wysokość oprocentowania gwałtownie spada.

Tekst sponsorowany: Prosto o finansach – Porównywarka finansowa https://finansowyopiekun.pl