Park Narodowy Acadia – co warto zobaczyć?

Spacer po parku narodowym

Chyba nie ulega wątpliwościom, że wielu podróżników, którzy lubią zwiedzać różne zakątki świata, również uwielbiają napawać się pięknem dzikiej przyrody. W takich właśnie okolicznościach, gdy będziemy planować wyprawę do Stanów Zjednoczonych, na pewno dobrze jest zarezerwować sobie czas na odwiedziny Parku Narodowego Acadia, położonego w stanie Main. Jest to nieduży park, który zajmuje powierzchnię o wielkości niespełna 200 kilometrów kwadratowych. Sam Park Narodowy utworzono w 1919 roku. Zatem jeszcze niedawno obchodził swoje stulecie.

Specyfika Parku Narodowego Acadia

Jak wiadomo, każdy Park Narodowy musi zasłużyć na taki status wyróżniając się czymś naprawdę wyjątkowym. Jeżeli jesteśmy ciekawi, co to jest w przypadku Parku Narodowego Acadia, to przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze, niesamowite skaliste wybrzeża. Nie brakuje tutaj zwierząt i roślin znajdujących się pod ścisłą ochroną. Wśród nich znajdziemy liczne gatunki sów, gryzoni, lisów, jeleni, bobrów, nietoperzy, czy też ptaków drapieżnych.

Jeżeli chodzi o niesamowite gatunki roślin, to w tym królestwie nie zabraknie grzybów, porostów, traw, paproci, jak i również dzikich kwiatów. Ciekawostką na pewno jest to, iż można zwiedzać ten Park Narodowy dosłownie o każdej porze roku i zawsze będziemy pozytywnie zaskoczeni przepięknymi widokami. Możemy wybrać się na wycieczkę samodzielnie, jak i również wynajmując przewodnika. Dla grup można zamówić specjalne lekcje przyrodnicze, które pokażą nam funkcjonowanie Parku Narodowego od środka. Nie brakuje również ciekawych eventów, które z pewnością będą dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Lokalizacja i szlaki turystyczne

Jak już wiemy Park Narodowy Acadia położony jest w stanie Maine. Znajduje się on na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Tak naprawdę bardzo blisko granicy z Kanadą. Dzięki czemu możemy doświadczyć niesamowitego klimatu związanego z 4 porami roku. Oprócz tego, że możemy się napawać pięknem przyrody, to również nic nie stoi na przeszkodzie, aby biwakować na terenie parku, by móc się zatrzymać w tym miejscu na dłużej. Ponadto Park Narodowy Acadia udostępnia wiele punktów widokowych, a także mnóstwo szlaków turystycznych, których długość przekracza 220 km. Nie ma również problemu ze znalezieniem ciekawych zajęć dla aktywnych turystów. Ponieważ na terenie Parku można uprawiać wspinaczkę górską.

Formalności związane z wyjazdem do USA

Po podjęciu decyzji o tym, iż rzeczywiście będziemy chcieli zwiedzać Stany Zjednoczone, kolejnym krokiem tak naprawdę będzie dopełnienie odpowiednich formalności. Tutaj pod tym względem powinniśmy pamiętać o wypełnieniu specjalnego wniosku ESTA. Ponieważ właśnie dzięki niemu będziemy mogli podróżować po Stanach Zjednoczonych przez okres maksymalnie do 90 dni. Oczywiście podróżowanie po USA może odbywać się tylko i wyłącznie w celach turystycznych. Warto również pamiętać o tym, iż tak naprawdę nie każdy ma taki przywilej, aby faktycznie móc sobie podróżować bez wizy. Natomiast Polska zalicza się do grona tych wybranych krajów z łatwiejszymi formalnościami.