Strona wolno działa? Zmień serwer na VPS

Zmiana serwerów w firmie przez źle działające strony

Gromadzisz dane w hostingu? Prowadzisz stronę internetową? Wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo przechowywanych i udostępnianych informacji, szybkość zadań i ładowania stron www? W biznesie czas ma przecież ogromne znaczenie na każdym poziomie. Dlatego zainwestuj w serwer VPS, który poprawi działanie Twojej strony.

Czym jest serwer VPS

Każda strona internetowa potrzebuje miejsca do przechowywania danych. 90% stron w Polsce wykorzystuje w tym celu usługi hostingowe, czyli współdzielone z innymi użytkownikami serwery od różnych dostawców. Serwer hostingowy to jedna jednostka, którą usługodawca dzieli na wiele mniejszych partycji, przydzielając ich przestrzeń konkretnemu użytkownikowi. Dzielą się oni więc zasobami jednego komputera i korzystają z określonych dla niego parametrów, które nie zawsze dostosowane są do ich potrzeb. Zwłaszcza jeśli chodzi o sklepy internetowe.

Strony sklepów internetowych i rozbudowane portale www, zapewniając różne funkcjonalności, potrzebują często sprzętu o konkretnych parametrach. Rozwiązaniem dla nich jest przeniesienie zasobów baz danych na powierzchnie serwera dedykowanego lub wybór serwera VPS. O ile pierwsze rozwiązanie daje najlepsze efekty, o tyle wymaga dużych inwestycji i zatrudnienia najlepiej kilku administratorów, do jego obsługi. Drugie z kolei, czyli gromadzenie danych na serwerze VPS nie daje możliwości pełnego dostosowania wszystkich parametrów do potrzeb użytkownika, ale umożliwia jego indywidualną konfigurację i jest o wiele tańsze niż serwer dedykowany.

Jak działają serwery VPS?

Serwerem VPS (Virtual Private Server) nazywamy serwer wirtualny, który również jest współdzielony z innymi użytkownikami, ale w dużo mniejszym stopniu niż serwery hstingowe. Ponadto ich zaletą jest możliwość konfiguracji i dostosowania wielu parametrów do potrzeb konkretnego projektu. Oczywiście taka konfiguracja musi być wykonana przez informatyka, któremu należy powierzyć także jego obsługę, jednak w znacznym stopniu wirtualny serwer prywatny VPS usprawnia działanie stron www.

Jak zarządzać serwerem VPS?

Podobnie jak usługi hostingu współdzielonego, prywatny serwer wirtualny wynajmujesz od jego usługodawcy. Dlatego zakres ofert serwerów VPS i usług dodatkowych różni się od niego. Jak zatem wybrać serwer VPS, który spełni Twoje oczekiwania? Ciekawą opcją jest oferta kei.pl, która oferuje tego typu serwery o różnych pojemnościach i limicie transferu danych, wraz z usługami dodatkowymi. Dla wszystkich jednak udostępnia łatwy do zarządzanie serwerem panel klienta. Sprawdź sam i przekonaj się, czy ta usługa jest dla Ciebie.