Szkolenia pod Poznaniem. Dlaczego warto wybrać Opalenicę?

Duża sala do organizacji szkoleń dla pracowników

Organizacja szkolenia to spore przedsięwzięcie, które wymaga zadbania o wiele szczegółów i wzięcia pod uwagę różnych czynników. Jednym z najważniejszych jest wybór miejsca, w którym ma się ono odbyć. Planujesz organizację szkolenia pod Poznaniem, ale nie wiesz, na jaką lokalizację się zdecydować? Dowiedz się, dlaczego Opalenica jest idealnym miejscem na organizację szkolenia w Wielkopolsce.

Świetne usytuowanie

Do największych zalet Opalenicy jako miejsca na organizację szkolenia z pewnością można zaliczyć jej położenie. Opalenica znajduje się w centrum Wielkopolski – około 40 kilometrów na zachód od Poznania. Dojazd z Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który jest skomunikowany z największymi miastami Europy, zajmuje około pół godziny. W odległości około 10 kilometrów od Opalenicy przebiega autostrada A2, która gwarantuje szybki dojazd z Warszawy i Berlina. Zjazdy i wjazdy z autostrady znajdują się 10 kilometrów na wschód i 20 kilometrów na zachód od miasta. Dzięki takiemu usytuowaniu Opalenica należy do najlepszych miejsc na organizację szkolenia pod Poznaniem w całej Wielkopolsce.

Bogata baza hotelowo-konferencyjna

Podstawą owocnego szkolenia jest oczywiście odpowiednio zaaranżowana i wyposażona sala konferencyjna. Powinna być ona zarówno funkcjonalna, jak i komfortowa. Warto się upewnić, czy w sali znajdują się wygodne meble oraz potrzebny sprzęt, taki jak projektory, ekrany projekcyjne, systemy multimedialne i nagłośnieniowe, flipcharty i whiteboardy. Przydatny może być również bezprzewodowy Internet. Sala powinna być klimatyzowana, zwłaszcza jeśli szkolenie odbywa się latem.

Szkolenia organizuje się często w obiektach usytuowanych w okolicznościach przyrody. Dzięki temu uczestnicy mogą łatwiej skupić się na przekazywanych treściach niż na przykład w siedzibie firmy. W przypadku kilkudniowego szkolenia niezbędne będą miejsca noclegowe i wyżywienie, dlatego najlepszym wyborem będzie hotel. Dobrym pomysłem będzie też zapewnienie ciekawych atrakcji, dzięki którym uczestnicy szkolenia zrelaksują się po kilku czy kilkunastu godzinach spędzonych na sali szkoleniowej i nabiorą sił na kolejne dni.

Wszystkie te udogodnienia dostępne są między innymi w Hotelu Remes w Wielkopolsce. Ten opalenicki hotel oferuje 7 sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni, które można ze sobą łączyć, co pozwala na przeprowadzenie konferencji nawet do 400 osób. Hotel zapewnia ponad 250 miejsc noclegowych, a goście mogą korzystać ze strefy Wellness & Fitness oraz dużej przestrzeni eventowej, która umożliwia organizację dowolnej imprezy integracyjnej.